Ustalenie, czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego Doradcy.
Czy dochód Wnioskodawcy osiągany w związku z wynagrodzeniem za usługi wykonywane na rzecz Klientów w zakresie, w jakim przypada ono na przygotowanie rozliczeń i deklaracji VAT, stanowi kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, uprawniający do zastosowania stawki 5%
Czy dochód Wnioskodawcy osiągany w związku z wynagrodzeniem za usługi wykonywane na rzecz Partnera w zakresie, w jakim przypada ono na wysyłkę plików .XML z deklaracjami do organów podatkowych, stanowi kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, uprawniający do zastosowania stawki 5%?
Usługi doradztwa podatkowego wykonywane w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej opodatkowane są stawką 17% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Pomimo że Wnioskodawca w latach wcześniejszych, poniósł wskazane we wniosku wydatki, to nie może ich zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w tej działalności. Brak jest bowiem związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy ich poniesieniem a uzyskiwaniem przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej w późniejszym okresie. Przedmiotowe wydatki nie spełniają przesłanek, o których mowa w art. 22 ust.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatki związanych z uzyskaniem uprawnień zawodowych doradcy podatkowego, składkami członkowskimi, szkoleniem dla doradców podatkowych oraz z kursem z zakresu podstaw rachunkowości, kadr i płac, poniesionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej.
Stawka podatku na: stawki podatku VAT na kursy, szkolenia i seminaria dla doradców podatkowych oraz kursy, otwarte szkolenia krótkie, tj. różnego rodzaju konferencje, seminaria, warsztaty, oraz szkolenia zamknięte itp., których uczestnikami są osoby dorosłe, głównie pracownicy firm i innych jednostek organizacyjnych (np. kancelarii podatkowych, biur rachunkowych), zatrudnione w działach księgowości
Czy w koszty uzyskania przychodu można zaliczyć, potwierdzone rachunkami, wydatki na zakup ubioru służbowego ( kostium, marynarka, spodnie, buty stosowne do ubioru, itp. )? Podatnik prowadzi działalność gospodarczą: " Pośrednictwo Finansowo - Ubezpieczeniowe" w ramach której została zawarta umowa agencyjna z firmą ubezpieczeniową, której integralną częścią jest Regulamin Działalności Agenta oraz załącznik