Sprzedaż egzekucyjna nieruchomości zabudowanej nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Uznanie dłużnika - którego nieruchomość będzie przedmiotem egzekucyjnej sprzedaży – za podatnika podatku VAT, a tym samym uznanie komornika za płatnika ww. podatku oraz brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dostawy ww. nieruchomości z niedokończoną budową budynku mieszkalnego z garażem podziemnym.
Sprzedaż nieruchomości – w części niebędącej przedmiotem najmu – nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT. Natomiast sprzedaż nieruchomości – w części, wykorzystywanej na najem – będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT.
Wskazanie podmiotu zobowiązanego do zapłaty podatku VAT oraz do wystawienia faktury z tytułu sprzedaży nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego.
Wskazanie, czy w świetle stanu prawnego obowiązującego od 1 stycznia 2019 r. komornik sądowy jako organ władzy publicznej jest podatnikiem podatku VAT.
Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania przez komornika sądowego ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ponownego skorzystania przez komornika sądowego ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy od dnia 1 września 2017 r.
Biorąc pod uwagę powyższe informacje oraz uwzględniając objaśnienia zawarte w PKOB należy stwierdzić, że skoro przedmiotem sprzedaży będą poszczególne segmenty budynku stanowiące odrębną całość, to ich sprzedaż jest objęta limitem 300 m2 w celu zastosowania obniżonej 8% stawki podatku VAT. Należy zauważyć, że w niniejszej sprawie powierzchnia użytkowa poszczególnych segmentów budynku wynosi 126,68
Czy komornik sądowy pobierając opłaty egzekucyjne za prowadzenie egzekucji i innych czynności egzekucyjnych wymienionych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, winien do kwot pobranych opłat doliczać właściwe stawki podatku od towarów i usług, czy też przyjmować, że podatek ten mieści się w ustalonych normatywnych stawkach tych opłat?
kwalifikacji oraz momentu powstania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków na koszty egzekucyjne
Uznanie komornika sądowego za podatnika podatku od towarów i usług oraz nabywanie usług świadczonych przez komorników sądowych w ramach wykonywanych przez nich czynności egzekucyjnych i wystawianie faktur.
Uznanie komornika sądowego za podatnika podatku od towarów i usług oraz nabywanie usług świadczonych przez komorników sądowych w ramach wykonywanych przez nich czynności egzekucyjnych i wystawianie faktur.
Uznanie komornika sądowego za podatnika podatku od towarów i usług oraz nabywanie usług świadczonych przez komorników sądowych w ramach wykonywanych przez nich czynności egzekucyjnych i wystawianie faktur.
Opodatkowanie dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej, nieruchomości zabudowanej oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej dostawy.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie sposobu udokumentowania czynności wykonywanych przez komornika.
W zakresie uznania komornika za podatnika podatku od towarów i usług i braku obowiązku dokonania zapłaty podatku od wykonywanych czynności za wynagrodzeniem.
Dotyczy uznania Strony za płatnika podatku od towarów i usług oraz obowiązku odprowadzenia podatku VAT od dostawy nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podatnika podatku VAT w związku z opisaną we wniosku dostawą nieruchomości oraz zastosowania preferencyjnej stawki podatku względem sprzedaży gruntu w trybie licytacji komorniczej.
Czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług do pobieranych, w ramach wykonywania czynności egzekucyjnych, których komornik będzie działał jako organ władzy publicznej, opłat kancelaryjnych których wysokość jest ściśle określona w przepisach prawa i wynika z art. 77 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych znajdzie zastosowanie zwolnienie
Czy od sprzedaży, na licytacji publicznej, w/w nieruchomości winien zostać obliczony i odprowadzony podatek od towarów i usług i w jakiej wysokości?