Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Dotyczy prawa Spółki do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z organizacją uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu przyznanych pracownikom premii oraz składek ZUS finansowanych przez pracodawcę.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem kursów językowych dla pracowników i osób towarzyszących – możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wynagrodzenia wypłacanego Współpracownikom z tytułu umowy zlecenia i umowy o dzieło
Braku obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Korzystanie przez Państwa ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz Pracowników oraz brak możliwości zaprzestania ewidencjonowania na kasie.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakwaterowanie pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników odpłatnie, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników nieodpłatnie.
Obowiązki płatnika wynikające z dofinansowania z ZFŚS wycieczki integracyjnej organizowanej dla pracowników, dofinansowania lub sfinansowania spotkania integracyjnego połączonego z konsumpcją i częścią artystyczną dla osób uprawnionych oraz dofinansowania pracownikom karnetów.
Wydatki poniesione przez Państwa celem opłacenia studiów lekarskich pracownika zatrudnionego na stanowisku asystentki medycznej nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika wynikające z dokonywanych świadczeń na rzecz danego pracownika, polegających na zapewnieniu pracownikowi bezpłatnego zakwaterowania w niedalekiej odległości od miejsca oddelegowania do pracy.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania usług pracownikom, klientom i partnerom biznesowym oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
Obowiązki płatnika dotyczące zapewnienia pracownikom posiłków profilaktycznych.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem wyżywienia dla Pracowników Mobilnych.
Z tytułu udziału w Zajęciach częściowo sfinansowanych przez Wnioskodawcę oraz częściowo sfinansowanych przez pracowników w ramach wydarzeń integracyjnych, wydarzeń sportowo-integracyjnych oraz wydarzeń kulturalno-integracyjnych pracownicy nie będą uzyskiwali przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i przekazania
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca może zaliczyć składkę ubezpieczeniową w części nieregularnej składki kapitałowej/inwestycyjnej wpłacaną przez Wnioskodawcę nieobowiązkowo na rzecz Pracownika w ramach Programu Premii odroczonej do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej przez Wnioskodawcę Spółce oraz czy składka wpłacana przez Wnioskodawcę będzie kosztem uzyskania
Obowiązki płatnika związane ze zwolnieniem przedmiotowym określonym w art. 21 ust. 1 pkt 90.
Czy ww. wydatki ponoszone na zakup dla pracowników Wnioskodawcy zajęć z: a) jogi, b) „pole dance”, c) „stretchingu”, d) tenisa, tj. głównie opłacenie instruktorów oraz wynajem kortu, ewentualnie pomieszczenia w siedzibie Spółki - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP jako tzw. koszty pośrednie?
Obowiązki płatnika - konkursy i programy motywacyjne dla pracowników.