Czy wypłatę przez Spółkę należności z tytułu najmu Nieruchomości wycofanej uprzednio z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeniesionej do majątku prywatnego wspólnika należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.39.19.0, PKWiU 77.32.10.0.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków A oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków B.
Przyszłe wydatki poniesione przez Panią na poczet prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na wynajmie konia, tj. na utrzymanie i wyżywienie konia, będą dla Pani stanowić koszty uzyskania przychodów po tym, jak rozszerzy Pani działalność w tym zakresie.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według różnych stawek 8,5%, 3%, 5,5%, 10 %-handel, działalność wytwórcza, wynajem, sprzedaż środka trwałego w działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia w części podatku naliczonego przy budowie i rozbudowie sal gimnastycznych przekazanych szkołom w trwały zarząd
Czy Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może traktować koszty najmu mieszkania oraz koszty ponoszonych opłat związanych z utrzymaniem tego mieszkania w całości jako koszty uzyskania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 22 ust. 1 tejże ustawy?
Czy wydatki z tytułu najmu mieszkania (odstępne dla właściciela, czynsz do wspólnoty mieszkaniowej, media) będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisu art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o które Wnioskodawca będzie mógł pomniejszać przychody uzyskane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego w związku z wydatkami inwestycyjnymi ponoszonymi na Domy ludowe oraz w zakresie korekty podatku naliczonego na podstawie art. 90a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami bieżącymi ponoszonymi na świetlice wiejskie.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami inwestycyjnymi ponoszonymi na świetlice wiejskie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udostępnienia świetlic w sposób A i B oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami inwestycyjnymi i bieżącymi ponoszonymi na świetlice.
Odliczenie podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z świetlicami wiejskimi.
Odliczenie podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z świetlicami wiejskimi.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi w budynku powstałym w wyniku realizacji inwestycji (udostępnianie pomieszczeń i pokoi).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z wydatkami inwestycyjnymi związanymi w szczególności z remontem Ośrodka Zdrowia, jak i ponoszonych bieżących kosztów jego utrzymania.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z planowanymi inwestycjami.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku naliczonego w związku ze zrealizowanymi inwestycjami.
1. Czy odpłatne udostępnienie przez Gminę lokali użytkowych na rzecz najemców, na podstawie umowy najmu, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT? 2. Czy Gminie przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków bieżących oraz inwestycyjnych poniesionych na modernizację lokali użytkowych?
Czy po zmianie sposobu wykorzystania hali sportowej Gmina będzie miała prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych dotyczących wydatków bieżących związanych z jej utrzymaniem? - W przypadku negatywnej odpowiedzi na ww. pytanie, w jaki sposób i z zastosowaniem jakiego klucza Gmina powinna określić część podatku naliczonego podlegającego odliczeniu?
1. Czy w analizowanym przypadku Gmina ma prawo do pełnego odliczenia VAT od wydatków inwestycyjnych na świetlicę poniesionych w latach 2009-2010, tj. podatku naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych dotyczących budowy świetlicy wiejskiej (część pytania oznaczonego we wniosku nr 2)? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, w jaki sposób i z zastosowaniem jakiego klucza Gmina powinna
Czy odpłatne udostępnianie przez Gminę świetlic wiejskich na rzecz zainteresowanych (tzw. udostępnianie komercyjne) stanowi usługi podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia od podatku (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?
Czy z tytułu wykorzystania przedmiotowych świetlic (a więc również wydatków na towary i usługi związane z utrzymaniem i budową/modernizacją świetlic), w pewnej części także do zdarzeń traktowanych przez Gmina jako spoza zakresu VAT, tj. ich nieodpłatnego wykorzystania na cele gminne, Gmina jest zobowiązana do naliczenia podatku należnego (pytanie oznaczone we wniosku nr 4) ?