Interpretacje

Interpretacja
26.01.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania pobieranych przez Gminę opłat parkingowych.

Interpretacja
26.06.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania pobieranych przez Gminę opłat parkingowych.

Interpretacja
26.06.2015 Podatki

1. Czy opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak to według jakiej stawki? 2. Jeżeli ww. czynności nie podlegają ustawie o podatku od towarów i usług to czy należy za wymienione opłaty wystawić rachunki zgodnie z ordynacją podatkową art. 87 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997r.?

Interpretacja
02.02.2012 Podatki

Parkowanie pojazdów w miejscach znajdujących się na parkingach zlokalizowanych poza pasem dróg odbywa się na podstawie umowy cywilnoprawnej i podmiot prowadzący parking świadczy usługę parkingową podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki podstawowej tj. 23%.

Interpretacja
22.11.2011 Podatki

Czy opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak to według jakiej stawki? Jeżeli ww. czynności nie podlegają ustawie o podatku od towarów i usług to czy należy za wymienione opłaty wystawić rachunki zgodnie z ordynacją podatkową art. 87 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997r.?

Interpretacja
18.06.2009 Podatki

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług opłaty z tytułu zabezpieczenia przez Gminę wybudowanego miejsca postojowego.

Interpretacja
23.07.2008 Podatki

Czy opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają przychody uzyskane ze sprzedaży biletów parkomatowych na parkingach niestanowiących pasa drogowego, ale znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie dróg publicznych i służące zasadniczo do obsługi transportu drogowego? Czy dla konieczności naliczania i odprowadzania podatku VAT ma jakieś znaczenie, kto jest właścicielem nieruchomości np. osoba fizyczna czy jednostka

Interpretacja
08.07.2008 Podatki

Czy, biorąc pod uwagę obecny stan prawny oraz orzecznictwo, opłaty pobierane za postój (parkowanie) na drogach publicznych stanowiące dochody publiczne za korzystanie z obiektów użyteczności publicznej są świadczeniami publicznoprawnymi, a nie, jak w piśmie Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze z dnia 25 marca 2004 r., świadczeniami cywilnoprawnymi, opodatkowanymi stawką 22% VAT?Czy przepis