Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, wydatków poniesionych na wykup samochodu z leasingu do majątku prywatnego w momencie sprzedaży pojazdu w ramach działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych oraz wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego.
Uznanie w ramach działalności gospodarczej za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z ratami leasingowymi oraz kosztami eksploatacyjnymi drugiego leasingowanego pojazdu.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu osobowego wykupionego i przekazanego na cele osobiste po zakończeniu umowy leasingu.
w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego przy nabyciu, w ramach opodatkowanej działalności gospodarczej, samochodów osobowych i innych pojazdów samochodowych oraz paliwa do ich napędu w stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011 r.
1. Jakie skutki podatkowe generuje przedstawiony zaistniały stan faktyczny. tzn. czy wysokość wypłacanego pracownikowi ryczałtu jest kosztem uzyskania przychodu po stronie pracodawcy? 2. Jakie skutki podatkowe generuje przedstawiony zaistniały stan faktyczny. tzn. czy wysokości ryczałtu stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu?
1. Jakie skutki podatkowe generuje przedstawiony zaistniały stan faktyczny. tzn. czy wysokość wypłacanego pracownikowi ryczałtu jest kosztem uzyskania przychodu po stronie pracodawcy? 2. Jakie skutki podatkowe generuje przedstawiony zaistniały stan faktyczny. tzn. czy wysokości ryczałtu stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu?
Czy od wypłacanego pracownikom socjalnym ryczałtu samochodowego należy potrącać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, czy też świadczenie to nie jest opodatkowane?
Czy wydatki, które Spółka ponosić będzie z tytułu zwrotu pracownikom kosztów używania przez nich prywatnych samochodów dla celów służbowych w jazdach lokalnych, ustalone jako iloczyn liczby faktycznie przejechanych kilometrów wynikających z ewidencji przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu (w wysokości nieprzekraczającej stawek za 1 km przebiegu określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury
Czy w sytuacji gdy zakupiliśmy w salonie nowy samochód, a faktura została wystawiona na obu małżonków(samochód będzie służył do celów prowadzonej przez jednego z małżonków działalności gospodarczej), przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu do wysokości stanowiącej 60% kwoty podatku określonej na fakturze, nie więcej jednak niż 6.000 zł?
dotyczy opodatkowania miesięcznego ryczałtu wypłacanego pracownikowi za używanie samochodu osobowego
Czy zakup przez firmę biletów parkingowych (miesięcznych abonamentów), z których korzysta pracownik używający prywatnego samochodu do jazd lokalnych na potrzeby firmy jest kosztem uzyskania przychodów ?
Czy kwotę składki na ubezpieczenie społeczne oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne w wymiarze 8,25 % naliczone w całości od zwrotu kosztów używania prywatnych pojazdów do celów służbowych listonoszom należy uwzględniać w PIT-11 i PIT-40 począwszy od 1.05.2004 r.?
Czy wypłata pracownikom używającym samochodów prywatnych dla celów służbowych na podstawie umowy zawartej ze firmą, gdzie zwrot kosztów następuje według zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury może korzystać ze zwolnienia (art. 21 ust. 1 pkt 23b) w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 20.04.2004 r. zmieniającą ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Pytanie dotyczy możliwości zwolnienia przychodu /wypłaty należności pracownikom, którzy odbywają podróż służbową prywatnym samochodem i rozliczają przebieg w delegacji (jazdy zamiejscowe)/ od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych /Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm./.
W związku ze specyfiką działalności, przy wykonywaniu pracy kierownicy budów używają swoich prywatnych samochodów osobowych do sprawowania nadzoru nad prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi mieszczącymi się w różnych, oddalonych od siebie miejscach. Czy wypłacany pracownikom ekwiwalent pieniężny za używanie przy wykonywaniu pracy sprzętu - samochodu osobowego - stanowiącego ich własność jest zwolniony