Skutki podatkowe wypłaty zysku w formie dywidendy przez spółką powstałą w wyniku przekształcenia.
W przypadku, w którym wartość towarów i produktów do dalszej odsprzedaży wyceniona zostanie na dzień sporządzenia bilansu na dzień przekształcenia zgodnie z ustawą o rachunkowości czyli według ceny nabycia, a wartość podatkowa tego składnika majątkowego czyli taka jaka obciążyłaby koszty w momencie ich sprzedaży jest równa cenie nabycia nie wystąpi dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa
W zakresie skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Obowiązki płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą komplementariuszom w trakcie roku podatkowego zaliczek na poczet udziału w zysku spółki komandytowej.
Dotyczy skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego przez Wnioskodawcę 1 do dnia przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dotyczy skutków podatkowych wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała na skutek przekształcenia działalności gospodarczej osoby fizycznej (Wnioskodawcy), dokonanego zgodnie z art. 5841 i następne KSH, będąca z tytułu pełnej sukcesji (art. 5842 § 1 KSH i art. 93a § 4 Ordynacji podatkowej), następcą prawnym owej działalności i sukcesorem wszelkich praw i obowiązków, w tym Decyzji, będzie mogła korzystać ze zwolnienia
W zakresie skutków podatkowych przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
W zakresie możliwości odliczenia straty z działalności gospodarczej.
Czy Wnioskodawca będzie mógł odliczać straty podatkowe, jakie poniósł jako przedsiębiorca (podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych) od dochodu jaki uzyska po przekształceniu będąc jedynym akcjonariuszem spółki przekształconej?
W zakresie zasad amortyzacji składników majątku wniesionych do Spółki w związku z przekształceniem zakładu budżetowego, który otrzymał je uprzednio nieodpłatnie od gminy.
Czy podmiot powstały po przekształceniu z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową realizującą te same cele statutowe będzie uprawniony do wydatkowania dochodu uznanego za zwolniony przez przekształcony zakład budżetowy?
Czy Spółka nie może skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w 2008 r., skoro powstała w wyniku przekształcenia jednostki budżetowej w Spółkę z o.o. oraz jako mały podatnik?
Czy w świetle obowiązujących przepisów powstała jednostka budżetowa wstępuje we wszystkie przewidziane w przepisach podatkowych prawa i obowiązki zlikwidowanego w celu przekształcenia zakładu budżetowego?
Czy w związku z przekształceniem podmiotu z zakładu budżetowego w gminną spółkę prawa handlowego lub jednostkę budżetową, następuje podatkowa sukcesja uniwersalna, czyli podmiot powstały po przekształceniu przejmuje wszystkie prawa i obowiązki podatkowe podmiotu przekształconego.