Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku odkupienia przez Fundusz w danym dniu wyceny, na zlecenie lub zlecenia jednego Uczestnika tego Funduszu, Jednostek Uczestnictwa kilku Subfunduszy wydzielonych w ramach tego samego Funduszu dochodem podlegającym opodatkowaniu będzie różnica pomiędzy łącznym przychodem (sumą przychodów z tytułu odkupienia poszczególnych Jednostek
Ustalenie źródła przychodów oraz momentu jego powstania w przypadku wykupu, umorzenia lub zbycia jednostek uczestnictwa w funduszu zagranicznym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
1. Czy podstawę opodatkowania powinna stanowić wypłacona (przypadająca spadkobiercy Wnioskodawczyni) kwota odkupienia jednostek uczestnictwa pomniejszona o kwotę wydatkowaną przez spadkodawcę (męża Wnioskodawczyni) na ich zakup (koszt uzyskania przychodu)? 2. Czy prawidłowym będzie ponowne rozliczenie zryczałtowanego podatku od sprzedaży jednostek uczestnictwa przez spółki zarządzające funduszami w
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
Czy wypłata przez Fundusz na rzecz A. (w przypadku, gdy A. będzie rezydentem podatkowym Holandii) z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla A. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?Czy wypłata przez Fundusz na rzecz A. (w przypadku, gdy A. będzie rezydentem podatkowym Holandii) z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych
Czy wypłata przez Fundusz na rzecz A. (w przypadku, gdy A. będzie rezydentem podatkowym, Luksemburga) z tytułu umorzenia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w związku z likwidacją Funduszu stanowi dla A. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?Czy wypłata przez Fundusz na rzecz A. (w przypadku, gdy A. będzie rezydentem podatkowym Luksemburga) z tytułu
Umorzenie jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym nabytych w 2003 r.
1.Czy ewentualne przysporzenie majątkowe, uzyskane przez Wnioskodawcę, z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa, powinno zostać za kwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych?2.Czy momentem powstania ewentualnego przychodu po stronie Wnioskodawcy będzie moment realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa?3.Czy ewentualny dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z realizacji
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego podstawę opodatkowania 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym powinna stanowić wypłacona spadkobiercy uczestnika funduszu kwota odkupienia j.u. (przychód) pomniejszona o wydatki na nabycie j.u. z dnia ich nabycia przez spadkodawcę, tj. kwotę wydatkowaną przez spadkodawcę na zakup j.u. (koszt uzyskania przychodu)?
Jak zostaną opodatkowane środki na funduszach, których transfer przeprowadzony był w 2009 r., czy według podziału 50% z tytułu wspólnoty majątkowej i 50% z tytułu dziedziczenia?
Czy w związku z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu FCPE przez pracownika za wynagrodzeniem w formie pieniężnej, po stronie pracownika powstanie dochód opodatkowany pdof, który należy zakwalifikować jako dochód, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6 oraz w art 30b ust. 1 ustawy o pdof i Spółka nie będzie obowiązana do pobrania i wpłaty podatku od tego dochodu?
Czy w związku z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu FCPE przez pracownika, skutkującym otrzymaniem przez pracownika akcji Akcjonariusza, po stronie pracownika Spółki nie powstaje przychód do opodatkowania i, w konsekwencji, Spółka nie będzie obowiązana w tym zakresie jako płatnik do pobrania i wpłaty podatku?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
Obowiązek sporządzenia imiennych informacji IFT-3/IFT-3R o wysokości przychodów (dochodów) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu lub pośredniemu odbiorcy.
W przypadku odkupienia/umorzenia w danym dniu wyceny przez fundusz, na żądanie lub żądania jednego uczestnika tego funduszu, jednostek uczestnictwa kilku subfunduszy wydzielonych w ramach tego samego funduszu dochodem podlegającym opodatkowaniu będzie różnica pomiędzy łącznym przychodem (sumą przychodów z tytułu odkupienia poszczególnych jednostek uczestnictwa podlegających odkupieniu przez fundusz
Czy odkupienie przez Fundusz jednostek uczestnictwa nabytych w drodze spadkobrania, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy nabycie przez spadkobiercę jednostek uczestnictwa w drodze dziedziczenia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy zasadne jest potrącenie 19% podatku dochodowego od osób fizycznych od pełnej wartości jednostek uczestnictwa na dzień ich odkupienia od spadkobiercy przy jednostkach funduszy inwestycyjnego i tegoż podatku od pełnej wartości jednostek rozrachunkowych na dzień wypłaty ich równowartości spadkobiercy przy jednostkach otwartego funduszu emerytalnego?
Czy podatek pobrany w lutym 2009 r. przy rozliczeniu odkupienia jednostek uczestnictwa Funduszu otwartego powiązanego z XXX został naliczony w prawidłowej wysokości?
Przychody uzyskane z tytułu odsprzedaży jednostek uczestnictwa nie stanowią przychodów z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę lecz zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy są źródłem przychodów z kapitałów pieniężnych i praw majątkowych (...).