Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Ustalenie, czy nabycie przez Państwa Towarów od dostawcy zagranicznego niezarejestrowanego w Polsce do celów VAT stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie Towarów czy zakup Towarów na terytorium Polski oraz brak obowiązku wykazywania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług wykonywanych na rzecz kontrahenta posiadającego siedzibę działalności gospodarczej poza terytorium Unii Europejskiej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług oraz importu towarów związanych z wykonywaniem ww. usług.
CIT - w zakresie istnienia zakładu Spółki na terytorium Polski w świetle art. 5 i 7 umowy dnia 14 maja 2003 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.
Wnioskodawca nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od wydatków poniesionych w związku z realizowanymi projektami polegającymi na organizacji pikniku - imprezy plenerowej oraz warsztatów szkoleniowych, które współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Tym samym
1. Czy przy zakupie paliwa bez VAT, gdzie VAT rozlicza nabywca zgodnie z art. 17 ust. 2 polskiej ustawy VAT, Spółka poprawnie określa moment obowiązku podatkowego na dzień wystawienia faktury za paliwo, a w konsekwencji, czy poprawne są dotychczasowe zasady, że fakturę wewnętrzną wystawia się w miesiącu wystawienia faktury sprzedaży za paliwo i w tym samym miesiącu wykazuje się VAT należny? 2. Czy
1. Czy Spółka poprawnie identyfikuje moment obowiązku podatkowego VAT przy imporcie usług, na koniec okresu rozliczeniowego, co jest zbieżne z datą faktury? 2. Czy właściwe jest stanowisko, że gdy suma pozycji wykazana jest w walucie i PLN, Spółka przyjmuje do podstawy opodatkowania podatkiem VAT wartość wyliczoną z sumy podanej w PLN?
Czy zakup towarów w przedstawionym stanie faktycznym stanowi dla Wnioskodawczyni koszt zakupu towarów handlowych i w konsekwencji umożliwia pomniejszenie o taki wydatek osiąganych przychodów?
Jak, i na jakiej podstawie należy księgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów koszty związane z zakupem na aukcjach internetowych używanych towarów i materiałów?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, gdy nabywane towary mają związek ze sprzedażą opodatkowaną.
Czy przywóz samochodów z terytorium Niemiec do Polski podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako nabycie wewnątrzwspólnotowe za wynagrodzeniem na terytorium kraju?
Jak przeliczać zobowiązania wyrażone w walutach obcych i różnice kursowe z tytułu ponoszenia wyrażonych w walutach kosztów delegacji pracowników? Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej, importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD, ponosi wydatki związane z delegacjami pracowników za granicę, sprzedaje do krajów Unii i eksportuje towar. 1472
Dotyczy sposobu dokumentowania operacji gospodarczych dokonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w przedmiocie zakupu używanych i nowych towarów handlowych od osób fizycznych poprzez angielski system aukcji EBAY
Czy Spółka jest uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentów celnych potwierdzających import towarów?
Dotyczy kwestii określenia charakteru wykonywanych czynności polegajacych na nabyciu towarów handlowych od firmy koreańskiej.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona nabywa od firmy ze Szwajcarii sprzęt medyczny, który dostarczany jest do Polski za pośrednictwem innej firmy z jej centralnego magazynu, który znajduje się na terytorium RFN. W związku z tym Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w opisanym przypadku dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ( we wniosku mowa jest
jak w podatkowej księdze przychodów i rozchodów ująć zakupy używanych artykułów przemysłowych (nie samochodów) nabytych na terenie Niemiec nieodpłatnie lub bez żadnego dokumentu?
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Podatnik w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonał zakupu towaru od firmy austriackiej, z którą to firmą związany jest umową przedstawicielską. Firma austriacka jest natomiast przedstawicielem firmy ze Stanów Zjednoczonych na Europę Wschodnią. Towar będący przedmiotem transakcji został wcześniej sprowadzony przez firmę austriacką ze Stanów Zjednoczonych, a następnie przesłany tranzytem
Z zapytaniem do tutejszego organu podatkowego zwrócił się podatnik zarejestrowany dla potrzeb transakcji wewnątrzunijnych, który nabył na potrzeby działalności gospodarczej używany samochód ciężarowy od kontrahenta niemieckiego. Transakcja została udokumentowana fakturą, na której nie umieszczono numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy. Podatnik wystawił fakturę wewnętrzną i odprowadził należny
Czy Gmina będąca podatnikiem podatku od towarów i usług po wybudowaniu i przekazaniu obiektu hali sportowej nowo utworzonej jednostce budżetowej gminy (właścicielem nadal zostanie gmina), może wystąpić o zwrot różnicy podatku od towarów i usług od nabywanych towarów i usług służących wymienionej inwestycji?