Uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową oraz braku obowiązku opodatkowania opłaty wstępnej.
Możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn.: ,,Budowa budynku przedszkola o czterech oddziałach wraz z infrastrukturą techniczną ().
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania odpłatnych usług zakwaterowania i wyżywienia w jednostkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, internatach i domach pomocy społecznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy, usługi sprzedaży obiadów dla uczniów Szkoły, a także usługi wyżywienia wychowanków internatu (przy pomocy stołówki Szkoły), w przypadku, gdy należności za posiłki będą uiszczane również przez kluby sportowe, inne jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje lub inne podmioty
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Czy świadczenia dodatkowe dla artystów stanowią dla nich przychód, w tym przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, na podstawie art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy świadczenia dodatkowe dla artystów stanowią dla nich przychód, w tym przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, na podstawie art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przedstawionych stanach, określonych w pkt. I niniejszego wniosku, wydatki ponoszone na zakup artykułów spożywczych, owoców, usług cateringowych i gastronomicznych stanowią i będą w przyszłości stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z treścią art. 15 ust. 1 updop?
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej: usługi wyżywienia (PKWiU 56), usługi zakwaterowania świadczone na rzecz własnych pracowników oraz świadczona na rzecz zleceniobiorców za pomocą rachunku bankowego.
W przypadku ponoszonych przez Wnioskodawcę kosztów wyżywienia, powyższym zwolnieniem od podatku objęta jest jedynie wartość wyżywienia nieprzekraczająca wysokości diety, o której mowa w § 7 ust. 1 rozporządzenia. Nadwyżka ponad kwotę diety podlega opodatkowaniu, a na Wnioskodawcy ciąży obowiązek sporządzenia i przekazania podatnikowi oraz właściwemu dla niego urzędowi skarbowemu, na zasadach i w terminie
Zwrot kosztów podróży odnośnie kosztów dojazdów do wysokości udokumentowanej biletami lub fakturami obejmującymi cenę biletu środka transportu wraz ze związanymi z nimi opłatami dodatkowymi oraz koszty zakwaterowania/noclegi stwierdzone rachunkiem w wysokości przekraczającej limit określony w cytowanym rozporządzeniu, koszty wyżywienia gościa do wysokości diety z tytułu podróży osoby niebędącej pracownikiem
Czy wydatki, ponoszone na usługi gastronomiczne zorganizowanego wyżywienia zespołu muzycznego w trakcie trasy koncertowej stanowią koszty uzyskania przychodu w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z uroczystością jubileuszową
Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku ze współorganizacją przy współpracy z Krajowym Związkiem Banków uroczystości związanych z obchodami Krajowego Święta Bankowości; oraz x - lecia Krajowego Związku Banków, są kosztami związanymi z prowadzoną działalnością gospodarczą, o jakich mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe z tytułu świadczeń Stowarzyszenia związanych z zapewnieniem uczestnictwa swoich członków w imprezach/zajęciach sportowych.
Czy wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi na dzieci na podstawie art. 27f ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy dziecko zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych?
Czy wszystkie wydatki poniesione na organizację imprez z okazji święta branżowego Barbórki w części dotyczącej pracowników oraz byłych pracowników mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy zaproponowany sposób podziału kosztów jest prawidłowy?
Czy nieodpłatne przekazanie pracownikom oraz pracownikom agencji tymczasowej, wykonującym pracę pod kierownictwem i na rzecz Spółki posiłków oraz innych artykułów spożywczych w trakcie szkoleń, warsztatów, spotkań integracyjnych i motywacyjnych stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki na organizację imprezy integracyjnej stanowią koszty uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy?
Czy opisane we wniosku wydatki ponoszone przez Spółkę mogą być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy