Brak opodatkowania przez Gminę usług modernizacji świadczonych na rzecz Mieszkańców, zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia, prawo do odliczenie podatku VAT.
Opodatkowanie przez Miasto usług „termomodernizacji” świadczonych na rzecz Mieszkańców, stawka podatku dla tych usług, podstawa opodatkowania, opodatkowanie zaliczek, brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wydatki poniesione na zakup i montaż Instalacji, brak obowiązku zastosowania tzw. mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie uprawniony zakwalifikować kwoty, jakie zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa jest zobowiązany zapłacić na rzecz Podwykonawców, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, potrącane w dacie poniesienia.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.
zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń Podwykonawców Generalnego Wykonawcy
określenie podstawy opodatkowania dla usług świadczonych przez Gminę na rzecz mieszkańców, brak opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania przez Gminę mieszkańcom prawa własności instalacji solarnych oraz kotłów na biomasę po upływie 5 lat od zakończenia projektu, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu zaprojektowania, zakupu, dostawy i montażu zestawów solarnych i kotłów na
stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy Wnioskodawca poprawnie kwalifikuje wydatki Wydziału I obejmujące m.in. koszty wynagrodzeń wraz z narzutami pracowników jako koszty prowadzonej działalności i odnosi je w ciężar kosztów podatkowych we właściwym okresie, w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 15 ust. 4d, art. 15 ust. 4e?
Czy w okolicznościach opisanych przez Wnioskodawcę, wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zapłatę wynagrodzeń Podwykonawców Generalnego Wykonawcy w ramach odpowiedzialności solidarnej inwestora, o której mowa w art. 6471 § 1 Kodeksu cywilnego, stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT, które Spółka powinna potraktować jako koszty inne niż bezpośrednio
Czy Wnioskodawca, po wyodrębnieniu ZCP i wniesieniu go do innej spółki, poprawnie planuje zakwalifikować wydatki związane ze zlecaniem na zewnątrz wytworzenia środków trwałych oraz późniejszą ich eksploatacją jako koszty prowadzonej działalności i odnosić je w ciężar kosztów podatkowych we właściwym okresie, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 15 ust. 4d i art. 15
Dotyczy kwestii opodatkowania czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, stawki podatku dla wpłat otrzymanych od mieszkańców, podstawy opodatkowania, obowiązku podatkowego, zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz prawa do odliczenia.
Opodatkowanie usług. Odliczenie podatku od towarów i usług. Podstawa opodatkowania. Stawka podatku. OZE.
Uznania usługi przyłączenia Odbiorców zewnętrznych do sieci kanalizacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, stawki podatku VAT dla ww. czynności, zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług nabywanych od Wykonawców oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z wykonaniem usługi przyłączenia Odbiorców zewnętrznych do
Stawka podatku od towarów i usług dla wpłat dokonywanych przez mieszkańców Gminy z tytułu wkładu własnego na realizację instalacji OZE, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wkładu własnego mieszkańców Gminy na realizację instalacji OZE, opodatkowanie otrzymanej przez Gminę dotacji, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, w części dotyczącej instalacji OZE
Zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia dla czynności nabycia usługi montażu instalacji fotowoltaicznej na rzecz mieszkańców. Opodatkowanie usług. Odliczenie podatku od towarów i usług. Podstawa opodatkowania. Faktura.
Zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia dla czynności nabycia usługi montażu instalacji fotowoltaicznej na rzecz mieszkańców. Opodatkowanie usług. Odliczenie podatku. Podstawa opodatkowania. Obowiązek podatkowy.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla świadczonych usług dotyczących dostawy i montażu instalacji oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Opodatkowanie z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia nabywanej od wykonawcy usługi wykonania instalacji.
Ujmowanie w podstawie opodatkowania wynagrodzenia należnego z tytułu usług świadczonych na rzecz mieszkańców (pomniejszonego o kwotę podatku należnego), ujmowania w podstawie opodatkowania otrzymanej dotacji (pomniejszonej o kwotę podatku należnego). Zastosowanie właściwej stawki podatku, opodatkowanie usług świadczonych na rzecz mieszkańców. Stawka podatku obowiązująca dla usług na rzecz mieszkańców
Opodatkowanie według właściwych stawek usług świadczonych na rzecz mieszkańców; podstawy opodatkowania dla tych usług; momentu powstania obowiązku podatkowego; prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego związanego z zakupem i montażem instalacji OZE na rzecz mieszkańców.
Sposób opodatkowania usług budowlanych w przypadku zawarcia umowy z Inwestorem Zastępczym.
Skutki podatkowe związane z budową i eksploatacją instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.