W związku z niedopełnieniem obowiązku wynikającego z art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a ustawy o CIT przez rozpoczęciem kolejnego roku obrotowego, Wnioskodawca utracił status spółki transparentnej podatkowo i od tego czasu Wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczania podatku CIT od swoich przychodów.
Prawo do odliczenia podatku VAT od nakładów inwestycyjnych ponoszonych w związku z realizacją projektu.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a ustawy oraz rozporządzenia.
Czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d ustawy o CIT za 2023 oraz kolejne lata? 2. Czy koszty Projektów B+R ponoszone przez Spółkę, opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, stanowią
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT w związku z § 3 ust. 2 Rozporządzenia, a następnie proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 w związku z realizacją inwestycji.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mógł zastosować 5% stawkę podatku w stosunku do dochodu uzyskiwanego z tytułu sprzedaży stojaka grzejnikowego, który został zarejestrowany przez Urzędu Patentowy RP na okoliczność czego Wnioskodawca posiada świadectwo rejestracji, z którego wynika, że udzielono prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. stojak grzejnikowy.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji.
Obowiązek wystawienia PIT-11 przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Czy złożenie przez Spółkę informacji, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2021 r.), o podatnikach podatku dochodowego od osób prawnych oraz o podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych, posiadających, bezpośrednio lub za pośrednictwem podmiotów niebędących podatnikami podatku dochodowego, prawa do
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki mieszane, obliczonej wg proporcji ustalonej zgodnie z art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości wyliczenia i stosowania wskazanego przez Gminę prewskaźnika indywidualnego w odniesieniu do zakupów związanych wyłącznie z działalnością w zakresie dostarczania wody oraz możliwości wyliczenia i stosowania wskazanego przez Gminę prewskaźnika indywidualnego w odniesieniu do zakupów związanych wyłącznie z działalnością w zakresie odbioru ścieków.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z budową Sali sportowej.
Prawo do odliczenia VAT od wydatków inwestycyjnych i bieżących związanych z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną ponoszonych przez Referat działający w Urzędzie Miejskim, na podstawie prewspółczynnika wyliczonego w oparciu o posiadane rzeczywiste dane dotyczące zużycia wody oraz ilości odprowadzonych ścieków od poszczególnych odbiorców.
Prawo do obniżenia przez Urząd Miasta kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur związanych z realizacją inwestycji oraz stwierdzenie w przypadku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z przedmiotową inwestycją której jednostki organizacyjnej Gminy jednostki organizacyjnej realizującej inwestycję (Urzędu Miasta), czy jednostki organizacyjnej, która będzie wykorzystywać
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na inwestycję.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną przy zastosowaniu metody obliczonej jako roczny udział liczby (ilości) metrów sześciennych dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków do Podmiotów Trzecich w całości metrów sześciennych dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z projektem pn.: Budowa i przebudowa placów zabaw na terenie Gminy.
Opodatkowanie odpłatnego udostępniania przez Urząd stacji uzdatniania wody na rzecz spółki komunalnej na podstawie umowy dzierżawy; prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupach dokonanych przed zawarciem umowy dzierżawy stacji uzdatniania wody; prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wydatkach inwestycyjnych oraz wydatkach bieżących poniesionych po zawarciu umowy dzierżawy ze spółką komunalną
Opodatkowania czynności odpłatnego udostępniania gminnej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Zastosowanie art. 32 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy wynagrodzenie z tytułu odpłatnego udostępniania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej będzie niższe od wartości rynkowej.
Podleganie opodatkowaniu odpłatnego udostępnienia oczyszczalni ścieków spółce komunalnej na podstawie umowy dzierżawy, prawo do odliczenia nieodliczonego dotychczas podatku naliczonego i prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od przyszłych wydatków inwestycyjnych i ewentualnych wydatków związanych z jego bieżącym utrzymaniem, poniesionych po zawarciu umowy dzierżawy oraz brak podstaw
1. Czy w analizowanym przypadku Gmina ma/będzie miała prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w wykazanych fakturach inwestycyjnych związanych z rozbudową i przebudową istniejącego Domu Strażaka celem urządzenia Domu Kultury i Biblioteki? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, w jaki sposób i z zastosowaniem jakiego klucza Gmina powinna określić część podatku naliczonego podlegającego