Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych (kapitału pożyczki), które zostaną odpisane z ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy jako nieściągalne.
Opisane we wniosku umowy pożyczki partycypacyjnej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie umowy pożyczki w świetle art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy pożyczka udzielana przez przedsiębiorcę niemającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu, prowadzącego działalność w zakresie kredytowania oraz udzielania pożyczek podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, czy z tego tytułu Strona winna rozpoznać import usług?
Spółka zawarła umowę z kontrahentem posiadającym siedzibę na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Zgodnie z umową kontrahent będzie świadczył usługi pożyczek oraz depozytu gotówkowego na rzecz Spółki. Spółka zadała pytanie, czy w przedstawionym stanie faktycznym dojdzie do importu usług?