Interpretacje

Interpretacja
13.02.2024 Podatki

Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Irlandii z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki do określonych miejsc.

Interpretacja
30.11.2023 Podatki

Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dotycząca usług naprawy, konserwacji oraz wykonywania nowej instalacji elektrycznej

Interpretacja
07.07.2022 Podatki

Obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu czarteru statku oraz złożenie informacji o której mowa w art. 26 ust. 3 i 3d ustawy o CIT.

Interpretacja
24.01.2022 Podatki

Czy do pobieranych przez Spółkę Opłat znajduje zastosowanie art. 11b pkt 1 ustawy o CIT, a tym samym czy pobierane przez Spółkę Opłaty nie podlegają przepisom rozdziału 1a ustawy o CIT dotyczącym cen transferowych, ponieważ sposób ustalania cen w takich przypadkach jest określony przez przepisy ustawy? (pytanie nr 1) W przypadku uznania, iż pobierane przez Spółkę opłaty podlegają pod przepisy rozdziału

Interpretacja
06.05.2021 Podatki

Uznanie statku (kontenerowca) za statek eksploatowany w transporcie międzynarodowym, podleganie obowiązkowi podatkowemu w Polsce w związku z uzyskiwaniem dochodów z tytułu wykonywania pracy najemnej na statku morskim eksploatowanym przez podmiot w faktycznym zarządem w Izraelu, obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych oraz odprowadzanie zaliczek

Interpretacja
22.03.2018 Podatki

Zastosowanie 0% stawki podatku na świadczenie usług polegających na tymczasowym montażu instalacji i ich obsłudze technicznej podczas remontów statków.

Interpretacja
26.01.2012 Podatki

Jaka stawka podatku od towarów i usług powinna być zastosowana przy imporcie części do statków dokonanym przez armatora?

Interpretacja
16.10.2009 Podatki

Prawo do zastosowania stawki 0% przy imporcie części i wyposażenia do statków.

Interpretacja
07.01.2009 Podatki

1. Czy przy zakupie usług jest to import usług i należy wystawić faktury wewnętrzne? 2. W jaki sposób traktować zakup usług od kontrahentów z krajów Unii Europejskiej? 3. W jaki sposób traktować zakup usług od kontrahentów z krajów trzecich?W których pozycjach deklaracji VAT-7 ujmować zakup usług od kontrahentów z krajów Unii Europejskiej oraz z krajów trzecich?