Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Brak obowiązku rejestracji dla celów VAT i braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu z siedzibą w kraju będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz dokumentowanie transakcji w deklaracji i informacji podsumowującej.
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
Określenie, czy w związku z czynnościami dokonywanymi przez Wnioskodawcę dojdzie do obowiązku uiszczenia przez Niego podatku od towarów i usług w związku z dokonaniem importu towarów oraz stwierdzenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
W zakresie rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce oraz zwrotu podatku
1. Czy sprzedaż przez Administratora punktów kredytowych Nabywcy (wymiana euro na punkty) jak również sprzedaż tych punktów przez Autora Administratorowi podlega opodatkowaniu VAT i w jaki sposób powinna być udokumentowana? 2. Czy świadczenie opisanych wyżej usług udostępniania portalu internetowego przez Administratora portalu na rzecz Autora podlega opodatkowaniu VAT w Polsce, a jeżeli tak, to czy
Pytanie dotyczy prawidłowości wyliczenia kwoty uprawniającej do zwolnienia z podatku od towarów i usług.
Czy z tytułu opodatkowanych podatkiem od towaró i usług czynności syndyka powinien on złożyć zgłoszenie identyfikacyjne lub aktualizacyjne NIP-1 czy też inne ?
Czy dla celów rozliczeń z tytułu podatku VAT Spółka powinna korzystać z numeru NIP, przyznanego wcześniej Oddziałowi (po dokonaniu aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego ze względu na zmianę adresu) oraz jaki organ podatkowy będzie właściwy XXX AG - Spółki prawa niemieckiego.
Czy Urzędowi Gminy przysługuje prawo odliczenia w całości zapłaconego podatku VAT z faktury zakupu wystawionej na Urząd Gminy a dotyczącej zadania inwestycyjnego - budowy oczyszczalni ścieków ?Urząd Gminy jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT . Prowadzi miedzy innymi sprzedaż opodaktowaną z tytułu dostawy wody i odbioru ścieków. W chwili obecnej realizowana jest inwestycja budowy oczyszczalni
Czy jest możliwe obniżenie podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu robót budowlanych i modernizacyjnych dotyczących realizacji zadań inwestycyjnych, współfinansowanych ze środków Programu SAPARD ?
1. Czy i na jakich warunkach Gmina będzie mogła odzyskać naliczony podatek od towarów i usług związany z realizacją inwestycji komunalnej w sektorze gospodarki wodno-ściekowej?2. Czy, aby skorzystać z możliwości odzyskania podatku od towarów i usług Gmina czy też Urząd Gminy powinny być zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług?
Zwracam się z prośbą o potwierdzenie, iż zgodnie z urzędową wykładnią ministra finansów (pismo z dnia 29 lipca 2004r znak BC2/033/JO/304/04) jednostka sam. teryt., którą reprezentuję nie ma możliwości odzyskania podatku VAT w jakikolwiek sposób, w tym w systemie VAT i poza nim.Jednostka sam. w roku bieżącym zrealizowała 2 inwestycje drogowe w ramach programu SAPARD. Przetarg (z klauzulą zawieszającą
Podatnik, wskazując, iż wykonuje działalność zakwalifikowaną jako 72-20 w/g PKD, pyta:1) czy przy eksporcie wewnątrzwspólnotowym oprogramowania dla podmiotów będących podatnikami podatku od wartości dodanej z siedzibą (miejscem prowadzenia działalności, stałym adresem lub miejscem zamieszkania) na terenie Wspólnoty można wystawiać fakturę bez podania stawki i kwoty VAT, podając kwotę netto w EU;2)
Czy w związku z wystawieniem faktur VAT podmiot jest zobowiązany do zarejestrowania się jako podatnik podatku od towarów i usług?