Rozpoznanie importu usług zwolnionego od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług przez Partnerów na rzecz Wnioskodawcy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług importu usług świadczonych przez Partnerów.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług importu usług świadczonych przez Partnerów niemieckich.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od firmy niemieckiej.
Uznanie nabywanych usług świadczonych przez kontrahenta niemieckiego za usługi ściśle związane z usługami podstawowymi oraz zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do ww. nabywanych usług.
Ustalenie miejsca siedziby działalności gospodarczej, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec oraz rozpoznanie importu usług w Polsce.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla importu usług pomocniczych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług pomocniczych.
Rozpoznanie importu usług w związku z nabywaniem usług podwykonawczych oraz zastosowania zwolnienia od podatku do nabywanych usług podwykonawczych.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Rozpoznanie importu usług w związku z nabywaniem Usług Pomocniczych oraz brak zastosowania zwolnienia od podatku do nabywanych Usług Pomocniczych.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Powiat nakładów inwestycyjnych zadania Szpitalowi, którego udziałowcem jest Powiat.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakupy towarów i usług, dokonywanych w związku z realizacją zadania.
Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
uznanie czynności wykonywanych przez Partnera na rzecz Wnioskodawcy za import usług zwolnionych od podatku VAT
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy usług opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w miejscu ich zamieszkania na terytorium Niemiec, zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 23% dla prowizji przy imporcie usług pośrednictwa w znalezieniu rodziny z osobą starszą lub niepełnosprawną do opieki oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu importu ww. usług
Miejsce świadczenia nabywanych przez Wnioskodawcę usług pomocniczych dla usług opieki, rozpoznanie importu usług pomocniczych oraz zwolnienie od podatku ww. usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia nabywanych przez Wnioskodawcę Usług Pomocniczych, rozpoznania importu nabywanych przez Wnioskodawcę Usług Pomocniczych oraz zastosowania zwolnienia od podatku do nabywanych przez Wnioskodawcę Usług Pomocniczych.
Odliczenie podatku od zakupów dotyczących inwestycji związanej z przebudową budynku przeznaczonego na dom opieki.
uznania usług świadczonych przez partnerów niemieckich na rzecz Wnioskodawczyni jako import usług zwolniony z podatku VAT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy o VAT
Stawka podatku (możliwość zastosowania zwolnienia) dla usług: 1. opieki nad dziećmi w wieku powyżej 3 lat; 2. korepetycji (przygotowywania do sprawdzianów, egzaminów, nauki gry na instrumencie); 3. nauki języka obcego; 4. opieki nad osobami starszymi.