Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wydatki poniesione w ramach realizacji projektu.
Opodatkowanie oraz prawo do odliczenia podatku VAT (projekt - miejsce obsługi kamperów).
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur w związku z dostawą w formie aportu.
Rozpoznanie w Polsce importu usług nabywanych od niemieckich kontrahentów, uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego na fakturach otrzymywanych od polskich usługodawców oraz rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z tytułu sprzedaży towarów do niemieckich kontrahentów.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy wykonanej przez Wnioskodawcę Inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących Wydatki na Inwestycję drogową.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika "metrażowego".
Opisany przywóz towarów stanowi ich import, a Spółka będzie obowiązana do rozliczenia podatku VAT z tytułu tego importu towarów w momencie zakończenia procedury składowania celnego, tj. z chwilą dopuszczenia towarów do obrotu; Spółka będzie dysponowała prawem do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w dokumencie celnym z tytułu importu; przedstawione nabycie przez
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika "metrażowego".
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności, w ramach których wykorzystują Państwo majątek będący przedmiotem Inwestycji oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w ramach Inwestycji
Uznanie aportu majątku Inwestycji za czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia; ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego - montaż inst. fotowoltaicznej.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wg sposobu określenia proporcji innego niż wymieniony w art. 86 ust. 2c, tj. wg współczynnika metrażowego.
Prawo do odliczenia w 100% kwoty podatku naliczonego wynikającej z inwestycji jaką jest budowa sieci wodno-kanalizacyjnej wykorzystywanej na potrzeby tylko i wyłącznie działalności gospodarczej.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na zakup (…) w związku z realizacją zadania pn. „…” za pomocą prewspółczynnika określonego dla zakładu budżetowego na podstawie rozporządzenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych w związku z realizacją inwestycji w zakresie dotyczącym budowy i modernizacji infrastruktury wodociągowej.
Opodatkowanie odpłatnego udostępnienia infrastruktury portowej i prawo do odliczenia części podatku naliczonego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych w związku z realizacją Inwestycji w zakresie dotyczącym budowy i modernizacji infrastruktury kanalizacyjnej (bez wydatków dot. rozbudowy oczyszczalni ścieków).
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).