Dotyczy ustalenia, czy Spółka może uznać wydatki za koszty uzyskania przychodów z chwilą podjęcia decyzji o zaprzestaniu realizacji danego projektu.
Ustalenie, czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności.
Braku opodatkowania na terytorium Polski dostaw towarów dokonywanych na rzecz Nabywcy.
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz irlandzkiego Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz irlandzkiego Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności
Czy w przypadku kosztów ponoszonych przez Stowarzyszenie, w związku z dofinansowaniem przyznanym przez podmioty zewnętrzne na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie powinno na podstawie art. 106e ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, podawać kontrahentom swoją nazwę: Stowarzyszenie (...) jako nazwę Nabywcy faktury VAT?
CIT - w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu płatności za oprogramowanie (Izrael).
Dotyczący obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku ze zużyciem wyprodukowanej energii i obowiązku rejestracji jako podatnik podatku akcyzowego.
Nadwyżka produkowanej energii elektrycznej sprzedawana jest do Spółki, która posiada koncesję na obrót energią elektryczną, oraz posiada na terenie Wnioskodawcy stację Trafo. Ponadto Wnioskodawca wskazuje, że każda ilość energii elektrycznej jest skierowana bezpośrednio do stacji Trafo - bilansowana w licznikach (energia wytworzona i pobrana), a następnie skierowana jest do zużycia, a nadwyżka wysyłana
Termin odliczania podatku naliczonego w związku z importem usług, wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów oraz transakcjami nabycia towarów, dla których podatnikiem jest ich nabywca (transakcjami objętymi mechanizmem odwrotnego obciążenia).
W zakresie określenia podmiotu zobowiązanego do rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W zakresie zastosowania art. 100 ust. 1 pkt 4 ustawy do świadczonych usług oraz uznania oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę VAT dla przedmiotowych usług.
Czy w opisanym stanie faktycznym faktury VAT w tytułu wykonanych prac powinny być wystawiane przez wykonawców inwestycji na rzecz faktycznego nabywcy, tj. konkretnej jednostki budżetowej, będącej beneficjentem inwestycji?
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacja projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacja projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego
jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacja projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego
Czy czynności związane z montażem przedmiotowego transformatora są prostymi czynnościami, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT, a co za tym idzie, czy ma miejsce wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów?
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej rozliczenia podatku VAT od importu towarów sprowadzonych z Korei, dopuszczonych do obrotu na terytorium Austrii i przywiezionych do siedziby Spółki na terytorium kraju.
Spółka pyta, czy pomimo braku faktury potwierdzającej wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru, a posiadając jedynie fakturę od dostawcy z obszaru poza terytorium Unii, ma prawo do odliczenia jako podatku naliczonego kwoty podatku z wystawionej przez Spółkę faktury VAT wewnętrznej?
Czy na podstawie art. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, uwzględniając odpowiednie zapisy Umowy Spółki, słusznie stwierdza się, iż MMMMM nie osiągnęła w 2004r. żadnych przychodów ani kosztów z tytułu udziału w spółce komandytowej SSSSSSS a wpłacone przez spółkę w okresie czerwiec ? sierpień 2004r. zaliczki na PDOP stanowią nadpłatę w rozumieniu art. 72 §1 Ordynacji podatkowejczy przychody