Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.
Możliwość rozliczenia podatku VAT z tytułu importu i eksportu towarów na podstawie dokumentów przechowywanych w formie elektronicznej.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Choć przywóz towarów z kraju trzeciego, które zostały wprowadzone na terytorium Polski do składu celnego stanowi import towarów, to Spółka nie ma obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu tego importu. Należy zauważyć, że – jak wskazuje Spółka – opłaty z tytułu importu towarów nie są wymagane na terytorium Polski. W odniesieniu do przywiezionych do Polski towarów, o których mowa we
Prawa do zastosowania stawki 0% do realizowanych przez Państwa dostaw opisanych w Zdarzeniu A i B jak dla transakcji eksportu pośredniego, o którym mowa w art. 2 pkt 8 lit. b ustawy VAT.
Stawka podatku VAT dla importu usług bezpośrednio związanych z eksportem towarów.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznanie dostawy towarów dokonywanej pomiędzy Państwem a odbiorcą końcowym w Chinach za tzw. „dostawę ruchomą”, w ramach transakcji łańcuchowej, która stanowi eksport towarów, w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy podlegający opodatkowaniu VAT wg stawki w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznania za eksport towarów ze stawką 0% w przypadku posiadania oprócz faktury innych dokumentów niż komunikatu IE-599 , uznanie za eksport towarów ze stawką 0% w przypadku wystąpienia błędów w dokumencie celnym np. IE-599.
Braku obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, uznanie dostawy towarów ze składu celnego za transakcje niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz rozliczenie ww. transakcji jako eksport towarów.
Uznanie dostawy towarów dokonanej w ramach transakcji łańcuchowej za eksport opodatkowany 0% stawką VAT na podstawie posiadanych dokumentów oraz do odliczenia kwoty podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej przez Podmiot A.
Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania zestawów dokumentów opisanych we wniosku w pkt 1-5.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania dokumentów opisanych we wniosku w trzech wariantach
Z tytułu sprzedaży Ambulansów na rzecz Fundacji, Spółka nie ma obowiązku rozliczyć podatek akcyzowy
Zastosowanie – w odniesieniu do dokonanej dostawy do Ukrainy – stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów
Rozpoznanie czynności opodatkowanych na terytorium kraju w związku z nabyciem i sprzedażą ropy naftowej
uznanie dostawy towarów do magazynu na terytorium Włoch za sprzedaż opodatkowaną poza terytorium kraju i brak obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
opodatkowanie nabycia i sprzedaży węgla poza terytorium Unii Europejskiej
opodatkowanie nabycia i sprzedaży węgla poza terytorium Unii Europejskiej
rozpoznanie importu i eksportu towarów oraz rozpoznanie świadczenia oraz importu usług
rozpoznanie importu i eksportu towarów oraz rozpoznanie świadczenia oraz importu usług
Transakcje zakupu oraz dostawy towarów dokonane przez Wnioskodawcę na terytorium państw trzecich nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na terytorium kraju na zakupy związane ze sprzedażą towarów podlegającą opodatkowaniu w kraju trzecim.
podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia