Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Choć przywóz towarów z kraju trzeciego, które zostały wprowadzone na terytorium Polski do składu celnego stanowi import towarów, to Spółka nie ma obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu tego importu. Należy zauważyć, że – jak wskazuje Spółka – opłaty z tytułu importu towarów nie są wymagane na terytorium Polski. W odniesieniu do przywiezionych do Polski towarów, o których mowa we
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Urządzeń (wynikającego z faktur ) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Urządzeń (wynikającego z otrzymanych dokumentów celnych)
Nabywca ZCP ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych, dla których dług celny powstał po Dniu Transferu.
Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania zestawów dokumentów opisanych we wniosku w pkt 1-5.
Prawo Spółki jako importera do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem Towarów od podmiotów mających siedzibę poza UE w ramach transakcji przeprowadzanych na warunkach Incoterms DDP.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania dokumentów opisanych we wniosku w trzech wariantach
Z tytułu sprzedaży Ambulansów na rzecz Fundacji, Spółka nie ma obowiązku rozliczyć podatek akcyzowy
Zastosowanie – w odniesieniu do dokonanej dostawy do Ukrainy – stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów
Kwestia prawidłowości przeliczenia na złote wartości wyrażonych na dokumentach celnych dla potrzeb podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia podatku zapłaconego za importera wynikającego z otrzymanej decyzji, którego agencja celna jest pośrednim przedstawicielem
Jeżeli w przypadku przewozu towarów importowanych - podatnik nie posiada dokumentu, o którym mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 ustawy, ma obowiązek opodatkować usługę transportu międzynarodowego według stawki właściwej dla tych usług.
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że Wnioskodawca jako importer towarów, wykorzystywanych do działalności opodatkowanej podatkiem VAT pomimo, że nie będzie posiadał prawa do dysponowania nimi jak właściciel - będzie mógł odliczyć podatek VAT z tytułu importu towarów za okres rozliczeniowy w którym otrzyma dokument celny.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do świadczonych usług transportowych.
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów importowanych do składu celnego na podstawie posiadanych dokumentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu szlifierki narzędziowej.
Rozliczenie importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ust. 12 ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ust. 12 ustawy do wszystkich dokonywanych importów towarów, określenia
Prawo do odliczenia podatku wynikającego z dokumentu celnego przez przedstawiciela pośredniego