uznanie, czy Spółka posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej i czy jest zobowiązana do zarejestrowania się dla celów podatku VAT z tytułu dostawy linii technologicznej instalowanej na terytorium Polski oraz sposób rozliczenia i udokumentowania tej transakcji
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku posiadania oryginału faktury w związku z prawem do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego przemieszczenia własnych towarów.
Odliczenie podatku naliczonego oraz korekta podatku z tytułu importu usług - wynajem nieruchomości położonej w Polsce.
Czy wystarczające jest przechowywanie przez płatnika oświadczeń o wyborze przez podatnika (pracownika lub zleceniobiorcę) identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP)?
Czy w przedmiotowej sprawie Zainteresowany uprawniony on jest do wykazania w informacji podsumowującej w pozycji kontrahenta dokonującego dostawy swój numer identyfikacyjny?
Czy w przedmiotowej sprawie Zainteresowany uprawniony on jest do wykazania w informacji podsumowującej w pozycji kontrahenta dokonującego dostawy swój numer identyfikacyjny?
w zakresie obowiązku wykazania zakupu towarów na terenie UE w informacji podsumowującej jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów
Czy w każdym przypadku możliwym jest wpisywanie w poz. 20 informacji PIT-11 wystawianym przez Sąd adwokatom, radcom prawnym, tłumaczom przysięgłym i biegłym sądowym wyłącznie numeru PESEL?
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania są:cło opłata manipulacyjna (opłata za świadczone usługi odprawy celnej)? 3. Czy też Spółka powinna przyjąć, że wyłącznie
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania jest cło? 3. Czy w związku z powyższym, w części B deklaracji VAT-UE/B Informacja o wewnątrzwspólnotowych nabyciach towaru
rozliczenie transakcji świadczonych na rzecz podatnika z siedzibą na Cyprze
Fundusz jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, podlega obowiązkowi ewidencyjnemu, a co za tym idzie zobowiązany jest do złożenia zgłoszenia ewidencyjnego i posiadania numeru NIP w rozumieniu art. 2 ust. 1 w zw. z art. 2 ust. 2 ustawy.
Czy w opisanej sytuacji przedmiotową transakcję należy jednak uznać za wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru i wykazać w informacji podsumowującej VAT-UE?
interpretacji: czy Urząd Miejski i Gmina posiadając aktualnie jeden nr NIP nadany Urzędowi powinny dla potrzeb rozliczeń w podatku od towarów i usług stosować NIP nadany Gminie, a dla potrzeb rozliczeń jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych używać NIP Urzędu
Jakiego dostawcę należy wykazać w kwartalnej informacji podsumowującej VAT UE z tytułu nabycia towarów od kontrahenta z Chin, a odprawy dokonanej przez niemieckiego Przedstawiciela Fiskalnego?
Czy istnieją jakieś ograniczenia co do formy graficznej podawania numeru NIP?
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, o którym mowa w art. 11 ust. 1 należy wykazać w informacji podsumowującej z podaniem numeru identyfikacyjnego przedstawiciela podatkowego
Czy prawidłowe jest składanie deklaracji VAT-7 z NIP Gminy Miejskiej oraz deklaracji na podatek dochodowy od osób fizycznych i deklaracji ZUS z NIP Urzędu Miejskiego?
Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej prowadzony przez spółkę powinien mieć nadany inny NIP niż ten, który został nadany spółce?
Jaki organ podatkowy jest właściwy miejscowo do przekazania informacji PIT-8C, w przypadku kiedy Dom Maklerski nie dysponuje numerem identyfikacji podatkowej klienta i nie zna właściwego dla klienta urzędu skarbowego?