Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom wynagrodzeń oraz w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem z opodatkowania podatkiem dochodowym części przychodów pracowników przebywających czasowo za granicą.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dodatku pielęgnacyjnego z Holandii.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia za pracę wykonywaną w Holandii.
w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży części hali wraz z gruntem oraz korekty podatku odliczonego od adaptacji tej hali
Czy wydatek na spłatę kredytu konsolidacyjnego, pożyczki hipotecznej, który obejmował m.in. kredyt konsolidacyjny zaciągnięty na budowę nieruchomości, o której mowa powyżej, można potraktować jako własny wydatek mieszkaniowy Wnioskodawczyni, a tym samym, czy Wnioskodawczyni jest zwolniona z zapłaty19% podatku dochodowego?
Czy renta partnerska wypłacana przez branżowy program emerytalny podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce?
1. Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT darowizna dokonana przez Stowarzyszenie Polskie polegająca na nieodpłatnym zwolnieniu Stowarzyszenia Holenderskiego z obowiązku spłaty wszystkich niezapłaconych rat pożyczki wraz z odsetkami stanowić będzie przeznaczenie dochodów Stowarzyszenia Polskiego na jego cele statutowe, w związku z czym dochody Stowarzyszenia Polskiego stanowiące równowartość
Czy stypendium otrzymywane w Polsce jest opodatkowane? Czy od podatku za stypendium otrzymywane w Hiszpanii Wnioskodawca może odjąć odpowiednią wysokość diet za dobę podróży zagranicznej? Jaka jest wysokość diety dla miesięcy styczeń - maj 2013 dla Hiszpanii? Czy podatek Wnioskodawca płaci w całości w Polsce czy jakąś część w Hiszpanii? Po jakim kursie należy przeliczać EURO na PLN przy płaceniu podatku
1. Czy otrzymywane świadczenie socjalne z tytułu osiągniętego wieku 65 lat oraz z tytułu osiągania niskich dochodów na terytorium RP, wypłacane z holenderskiego systemu świadczeń emerytalnych (AOW), spełnia warunki do zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 pkt 79 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy bank, prowadzący rachunek bankowy (ROR) klienta, jest uprawniony do
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty PIT-36 w związku ze zwrotem podatku zagranicznego.
1. Czy przychód uzyskiwany z wypłat środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym branżowym, tzn. Branżowym Funduszu Emerytalnym dla Branży Metalu i Techniki (PMT) w Holandii podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy w związku z powyższym przychód Wnioskodawcy mógłby być
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w spadku, w sytuacji gdy kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości prawie w całości została przeznaczona na pokrycie zobowiązań spadkodawcy.
Czy prawidłowe jest, żeby w zeznaniu rocznym PIT-39 za 2012 r. w poz. 20 ująć przychód ze sprzedaży nieruchomości jako różnicę pomiędzy ceną określoną w akcie notarialnym a całkowitą spłatą zadłużenia z tytułu kredytu zabezpieczonego hipoteką zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest, żeby w zeznaniu rocznym PIT-39 za 2012 r. w poz. 20 ująć przychód ze sprzedaży nieruchomości jako różnicę pomiędzy ceną określoną w akcie notarialnym a całkowitą spłatą zadłużenia z tytułu kredytu zabezpieczonego hipoteką zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód uzyskiwany z wypłat środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym branżowym funduszu emerytalnym dla branży metalu i techniki (PMT) w Holandii podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych określonemu w art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy w związku z tym przychód mógłby być zwolniony z podatku dochodowego lub czy
Czy podatek Wnioskodawca płaci w całości w Polsce czy częściowo w Hiszpanii? Według jakiego kursu w przypadku Wnioskodawcy należy przeliczać Euro na PLN przy zapłacie podatku?
Czy wydatki poniesione na spłatę pożyczki hipotecznej z dnia 04.06.2009 r. w okresie od 04.02.2010 r. do 04.02.2012 r., wynikające z zaświadczenia banku mogą zostać uznane za wydatki poniesione na cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy do przychodów osiągniętych przez Wnioskodawcę z tytułu zawartej w dniu30 grudnia 2011 roku umowy dzierżawy (a więc do przychodów osiągniętych w skutek wytworzenia na dzierżawionej nieruchomości produktów roślinnych i ich sprzedaży) zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
obowiązki płatnika związane z udzieleniem pracownikowi świadczeń z tytułu podróży służbowej
Czy Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna, matka samotnie wychowująca syna, może być zwolniona z opodatkowania dopłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wypoczynku Jej syna zorganizowanego przez Hotel w Danii?