Opodatkowanie dochodów uzyskanych w Holandii i Wielkiej Brytanii oraz możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej.
Obowiązki banku jako płatnika związane z poborem zaliczek na podatek dochodowy od rent i emerytur zagranicznych z Holandii.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości położonej na terytorium Niderlandów.
Możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego.
Możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego dla wynagrodzenia otrzymywanego z Holandii za serwisowanie turbin wiatrowych na morzu.
Opodatkowania renty wdowiej otrzymywanej z Hiszpanii oraz możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania.
Kwestia opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu pracy najemnej wykonywanej na holowniku - statku wsparcia typu PSV, w tym zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania, zastosowania ulgi abolicyjnej i obowiązku złożenia zeznań podatkowych.
W zakresie braku ukonstytuowania zakładu Wnioskodawcy na terenie Polski oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT-8.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym.
W jaki sposób określić podstawę obliczenia podatku od dochodów uzyskiwanych z tytułu świadczeń emerytalnych z zagranicy?
1. Czy świadczenie AOW, w całości zajmowane przez holenderski organ emerytalny na poczet zwrotu nienależnie pobranych we wcześniejszych latach świadczeń, podlega w Polsce opodatkowaniu w myśl art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeśli tak, to czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty zwrotu nienależnie pobranych świadczeń w myśl art. 26 ust.
ustalenia, czy opłaty ponoszone przez Spółkę za oprogramowanie komputerowe na rzecz holenderskich dostawców stanowią należności licencyjne i w związku z tym, czy Spółka powinna potrącać podatek u źródła od tych płatności
Rozliczenie dochodów uzyskanych z pracy jako kierowca wykonywanej za granicą (Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Anglia).
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód Spółki z tytułu wypłacenia przez Fundusz przychodów ze zbycia lokat Funduszu zgodnie z art. 198 ustawy o funduszach inwestycyjnych będzie stanowił przychód niepodlegający opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji? (pytanie Nr 9)
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód Spółki z tytułu wypłacenia przez fundusz inwestycyjny zamknięty dochodów funduszu, zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o funduszach inwestycyjnych, stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji? (pytanie Nr 7)
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód z tytułu wykupienia przez Fundusz certyfikatów na podstawie art. 139 ustawy o funduszach inwestycyjnych będzie stanowił przychód niepodlegający opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji ? (pytanie Nr 5)
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych poprzez wypłatę środków pieniężnych w związku z likwidacją Funduszu, zgodnie z art. 249 ustawy o funduszach inwestycyjnych będzie stanowił przychód niepodlegający opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji ?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym jakikolwiek potencjalny zysk Spółki mogący wynikać ze zbycia własnościowych papierów wartościowych zagranicznej spółki osobowej poprzez wniesienie ich do Funduszu będzie stanowił przychód niepodlegający opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji ? (pytanie Nr 2)
1. Czy bank powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od renty otrzymywanej przez Wnioskodawczynię z Hiszpanii? 2. Czy do renty otrzymywanej z Hiszpanii Wnioskodawczyni powinna stosować metodę unikania podwójnego opodatkowania w postaci wyłączenia z progresją?