Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów w hotelach, paliwa, opłat za parkowanie, opłat za korzystanie z autostrad pracownikom mobilnym.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie paliwa do samochodu.
Czy Wnioskodawca w obecnym stanie prawnym ma prawo do odliczania podatku naliczonego od zakupu paliwa tego pojazdu ciężarowego, wynikającego z otrzymanych faktur zakupu?
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu ciężarowego oraz paliwa do jego napędu.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT z faktury od nabytego pojazdu czterokołowego oraz z tytułu nabycia paliwa do tego pojazdu.
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Możliwość odliczenia podatku VAT od paliwa do samochodu ciężarowego o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego oraz z tytułu nabycia paliwa.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu, paliwa do samochodu i rat leasingowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do samochodu ciężarowego
Mimo tego, iż bieżąca zmiana konstrukcyjna pojazdu niesie zmiany w odliczaniu podatku VAT, to pozostaje bez wpływu na nabyte uprzednio prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z rat leasingowych pojazdu.
Czy Wnioskodawca posiada pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących raty leasingowe oraz zakup paliwa wykorzystanego do użytkowania przedmiotowego pojazdu?
1. Czy dopuszczalnym jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu wyżej wymienionych Samochodów o ładowności 540 kg, zakupionych w marcu 2010?2. Czy dopuszczalne jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu paliwa używanego do napędu powyżej opisanych samochodów?3. Jakie ewentualnie dodatkowe kryteria powinna spełniać Spółka i jakie dokumenty posiadać aby było możliwe odliczenie
Prawo do odliczenia przy zakupie paliwa oraz leasingu i najmu dla samochodów określonych jako ciężarowe
Dokumentowanie zwrotu kosztów poniesionych w związku z świadczenie usług (dojazdy, nocleg, diety).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych, paliwa i innych opłat dotyczących samochodu Audi A6 posiadającego ciężarową homologację importera dla tego typu pojazdów oraz ładowność 623 kg
Odliczenia podatku VAT od zakupionego samochodu z homologacją ciężarową.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing operacyjny), a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Czy Spółka może odliczyć VAT od paliwa dotyczącego samochodów osobowych oraz czy może odliczyć VAT od zakupu samochodów osobowych i od leasingowanych samochodów osobowych?
1. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 500kg)? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 745kg)?
Czy Spółka ma prawo odliczać podatek VAT od nabywanego (obecnie) paliwa, wykorzystywanego w samochodach, które posiadają homologację ciężarową i ładowność pow. 500 kg, czyli spełniających warunki do odliczenia podatku VAT od nabywanego paliwa wg. przepisów podatkowych obowiązujących do dnia 30 kwietnia 2004 r.?
Czy suma kwot podatku w całym okresie użytkowania samochodów i pojazdów, dotycząca jednego samochodu lub pojazdu, nie może przekroczyć 60% kwoty podatku naliczonego czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanej fakturą oraz nie może przekroczyć 6.000 zł?