Brak obowiązku wykazania kwoty podatku należnego w odniesieniu do środków trwałych w postaci hali magazynowej wybudowanej w 2002 roku oraz hali magazynowej wybudowanej w 2006 roku, objętych spisem z natury.
Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć koszty czynszu z najmu hali magazynowej do pośrednich kosztów uzyskania przychodów
Możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych od nabytych środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość stosowania 10% stawki amortyzacji właściwej dla środków trwałych z załącznika nr 1 ustawy o PIT dla grupy 8 oraz dla grupy 8, podgrupy 80, rodzaj 806 z Klasyfikacji Środków Trwałych.
Możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych nabytych od Spółki w ramach transakcji nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy Wnioskodawca w ramach opisanego zdarzenia przyszłego może skorzystać ze zwolnienia art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o CIT, w związku z czym kwoty przyznane tytułem odszkodowania za zniszczoną halę produkcyjno-magazynową, do wysokości wydatkowanych kwot na odbudowę hali produkcyjno-magazynowej i dodatkowej hali magazynowej wraz z instalacjami zaliczonych zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych do
Odpisów amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how.
wskazanie, czy w celu dokonywania odliczenia podatku naliczonego związanego z ponoszonymi Wydatkami inwestycyjnymi i Wydatkami bieżącymi Powiat będzie mógł stosować, jako sposób określenia proporcji – Metodę Odliczenia (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 i nr 3); - ustalenie, czy wyliczenie zakresu odliczenia (sposobu określenia proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy) powinno nastąpić według
Czy: 1) Pozostałe Budynki stanowią odrębne (od budynku Hali) środki trwałe podlegające odrębnie amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2) instalacje wewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 3) instalacje zewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie
W zakresie ustalenia, czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu podstawy opodatkowania zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT nie uwzględnia się części budynku hotelu w których znajdują się: - pokoje hotelowe, w których Spółka w pierwszym dniu miesiąca wykonuje usługi hotelarskie
Ustalenie, czy dla opisanej nieruchomości możliwe jest zastosowanie indywidualnie wybranej stawki amortyzacyjnej, która byłaby wyższa niż przewidziana w Klasyfikacji Środków Trwałych dla środka trwałego zakwalifikowanego do podgrupy 10, czyli 2,5%, ale nie przekroczyłaby stawki 10% przewidzianej w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych dla używanych środków trwałych.
W zakresie możliwości i zasad zaliczania wydatków na zakup koni, ich hodowlę, utrzymanie, pielęgnację, trenowanie, rozmnażanie oraz udział w zawodach w koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Amortyzacja budynku magazynowo-usługowego jako dwóch odrębnych środków trwałych, tj. części usługowej związanej z gruntem według stawki amortyzacji 2,5%, a części magazynowej - hali stalowej niezwiązanej z gruntem według stawki amortyzacji 10%. Uznanie przez Wnioskodawcę instalacji wewnętrznych budynku magazynowo-usługowego jako odrębnego środka trwałego.
Interpretacja w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków poniesionych na unowocześnienie Hotelu.
Czy budynki hotelowe i podobne obiekty zakwaterowania stanowiące własność Wnioskodawcy i położone w Polsce takie jak: bursy, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, w których są świadczone usługi noclegowe i krótkotrwałego zakwaterowania dla osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych (symbol PKWiU 55), a także kompleksowe usługi w zakresie obsługi szkoleń i konferencji (obejmujące noclegi, wyżywienie,
Czy w okolicznościach niniejszej sprawy, koszty zakupu norek do stada podstawowego stanowią inne niż bezpośrednie koszty uzyskania przychodu (koszty pośrednie) potrącane w dacie ich poniesienia?
Czy wydzielona pod działalność hotelową wartość budynku w kwocie przekraczającej 10 000 000 zł będzie stanowiła podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od przychodów z tytułu własności środka trwałego położonego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2343 ze zm., Dz. U.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wycofania środka trwałego z działalności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla obiektu hali magazynowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej przy ustalaniu odpisów amortyzacyjnych dla fundamentów, wylewek betonowych robót ziemnych i innych nakładów związanych ze stworzeniem stopów fundamentowych.
ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
1. Czy w przypadku wystąpienia obowiązku podatkowego z tytułu uzyskania przychodu ze zbycia hali (wraz z gruntem) Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek w całej wysokości iloczynu przychodu i stawki podatkowej? 2. Czy dopuszczalne jest oddzielenie (zakwalifikowanie) działki (gruntu) jako własność nie związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej (grunt nie został wpisany do rejestru środków trwałych