Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Dokonywanie Czynności Cmentarnych za pobraniem Opłat będzie stanowić odpłatne świadczenie usług po stronie Gminy podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia od VAT, Gminie będzie przysługiwać prawo do odliczenia części VAT od Wydatków.
obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur z tytułu nabycia towarów i usług otrzymanych w związku z realizacją projektu
Opodatkowanie usług budowlano-remontowych, których wartość jest podstawą kalkulacji rekompensaty (wynagrodzenia), które Spółka uzyskuje od Gminy, - Opodatkowanie usług budowlano-remontowych, nabywanych w ramach napraw pogwarancyjnych, których wartość nie jest podstawą kalkulacji rekompensaty (wynagrodzenia).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków, które Gmina jest w stanie przyporządkować do konkretnych obiektów prowadzonych przez MOSiR oraz w zakresie zastosowania względem określonych wydatków związanych z działalnością MOSiR sposobu określenia proporcji w oparciu o metodę wskazaną w art. 86 ust. 2c pkt 2 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania świadczonych usług zarządzania za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT a w konsekwencji nieuznania Wnioskodawcy za podatnika.
Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w stosunku do przychodów z tytułu wynagrodzenia za zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi?
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z utworzeniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z budową systemu komunikacji publicznej.
Gmina nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z budową zintegrowanego systemu zarządzania w administracji publicznej.
Czy wydatki ponoszone na ww. usługi, przy braku pisemnych umów, stanowią koszty uzyskania przychodu (w stanie prawnych przed 1 stycznia 2007 r. oraz po tej dacie)?
Czy umowy, w ramach których dochodzi do opisanych w stanie faktycznym przepływów finansowych i konsolidacji sald podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) po stronie Spółki jako podatnika? Czy usługi zarządzania płynnością finansową świadczone przez P L na rzecz Spółki w ramach opisanego w stanie faktycznym systemu cash-poolingu będą podlegały zwolnieniu od podatku
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz Spółki dominującej w związku z wykonywaniem na jej rzecz tzw. usług wsparcia, są kosztami uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w następstwie fakturowania usługi przez Spółkę dominującą co miesiąc w ciągu roku?