Dotyczy podstawy opodatkowania w przypadku oferowania zakładów wzajemnych.
Dotyczy uznania produkcji i sprzedaży materiałów audiowizualnych za zgodne z przepisami ustawy o grach hazardowych oraz braku opodatkowania tej działalności podatkiem od gier.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Dotyczy określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe w podatku od gier hazardowych w przedmiocie rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także w kwestii określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania.
Wygrana (wypłacone środki pieniężne) z tytułu wygranego zakładu towarzyskiego, stanowią przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakwalifikowanie przychodów do innych źródeł, w rozumieniu powyższego przepisu powoduje, że Wnioskodawca nie jest obowiązany do poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłaty
Dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę jako wygrane w zakładach wzajemnych urządzanych i prowadzonych na terytorium Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Belgii przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej na mocy zawartych umów o zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w Polsce
Czy ww. działalność polegająca na prowadzeniu portalu internetowego wirtualnej giełdy sportowej, nie podlega uregulowaniom ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych i w związku z tym nie wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia przewidzianego przez ustawę o grach i zakładach wzajemnych?
Czy stosując nazwę "U" oraz prowadząc działalność gospodarczą w zakresie opisanym we wniosku, wnioskodawca podlega ustawie o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992 roku?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy zaliczenia organizowanych konkursów do gier w rozumieniu przepisu art. 2 ustawy o grach i zakładach wzajemnych.
Jedynym przedmiotem działalności podatnika jest pośrednictwo w sprzedaży zakładów na rzecz Totalizatora Sportowego na podstawie umowy agencyjnej. Z tytułu świadczonych usług podatnik otrzymuje prowizję. Podatnik pyta, czy z tytułu świadczonych usług jest podatnikiem podatku od towarów i usług?
Czy usługi polegające na stałym zawieraniu umów sprzedaży zakłądów w imieniu i na rachunek Totalizatora Sportowego oraz stałym zawieraniu umów sprzedaży losów loterii pieniężnych na rachunek Totalizatora korzystają z przedmiotowego zwonienia od podatku od towarów i usług?