Skoro omawiana we wniosku planowana sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności Budynków, Budowli, pozostałych naniesień i pozostałych składników podlega faktycznemu opodatkowaniu podatkiem VAT i nie jest z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji rezygnują ze zwolnienia w takim zakresie, w jakim zwolnienie to im przysługuje), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami.
Do opisanej transakcji sprzedaży nieruchomości znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skoro Transakcja (sprzedaż Nieruchomości podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie była z tego podatku zwolniona (ponieważ Strony transakcji złożyły oświadczenie o rezygnacji z prawa do zwolnienia w zakresie, w którym to zwolnienie przysługiwało), to do opisanej transakcji znalazło zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Czynności nabywania nieruchomości (lokali mieszkalnych) nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. g) ww. ustawy, jako czynności dokonywane w sprawach podlegających przepisom o gospodarce nieruchomościami.
Planowana sprzedaż Lokali Użytkowych oraz Garażu będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług - do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż działki jest zwolniona z opodatkowania VAT, zatem umowa sprzedaży będzie podlegać opodatkowaniu PCC.
Sprzedaż nieruchomości, w związku z rezygnacją ze zwolnienia z VAT, transakcja podlega PCC.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży gruntów rolnych, jakie wystąpiły po stronie Wnioskodawczyni.
Skutki podatkowe zbycia gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Zakup przedmiotów wirtualnych (atrybutów postaci internetowych w grach sieciowych) od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Notariusz prawidłowo zastosował zwolnienie z opodatkowania sprzedaży własności gruntów stanowiących gospodarstwo rolne z budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi - zwolnienie z art. 9 pkt 2 i 9 pkt 17 PCC.
Skutki podatkowe nabycia gruntów rolnych na powiększenie gospodarstwa rolnego.
Opodatkowanie sprzedaży prawa własności niezabudowanej nieruchomości, możliwość skorzystania ze zwolnienia, podleganie opodatkowaniu VAT według właściwej stawki.
Do opisanej transakcji sprzedaży nieruchomości znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż udziału w działkach niezabudowanych oraz prawa własności działki niezabudowanej jest opodatkowana podatkiem VAT bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Do opisanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu, prawa własności lokali wraz z odpowiednimi udziałami w prawie użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku oraz prawa własności budowli znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Wartość firmy oraz środki pieniężne zgromadzone w gotówce i na rachunkach bankowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie nabycia gruntów nie zostanie spełniona przesłanka do zwolnienia określonego w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych związana z wielkością nabywanego gruntu - nabywany grunt nie przekroczy 1 ha lub 1 ha przeliczeniowego.
Skoro transakcja (sprzedaż Nieruchomości) będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Skoro omawiana we wniosku transakcja będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu podatkiem VAT, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC. W takim przypadku opisana sprzedaż Nieruchomości będzie wyłączona z opodatkowania w PCC.
Skoro omawiana we wniosku planowana sprzedaż Nieruchomości i pozostałych składników podlega faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i nie jest z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji rezygnują ze zwolnienia w takim zakresie, w jakim zwolnienie to im przysługuje), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności
Jeśli sprzedaż Nieruchomości (udziałów w niej) nie będzie stanowić gruntów budowlanych – gdyż nie będzie ona objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub w stosunku do Nieruchomości nie zostanie wydana decyzja o warunkach zabudowy lub ze stosownego dokumentu wnikać będzie, że nie stanowi terenów budowlanych – wówczas sprzedaż Nieruchomości w ramach opisanej Transakcji będzie zwolniona