Interpretacje

Interpretacja
08.02.2016 Podatki

ustalenie wartości początkowej budynku i prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz stawki amortyzacyjnej dla pawilonu handlowego, który jest trwale związany z gruntem.

Interpretacja
23.02.2015 Podatki

Czy stawka amortyzacyjna w wysokości 10% przyjęta przez Wnioskodawcę dla garażu, nie związanego trwale z gruntem, o którym mowa w opisie stanu faktycznego, jest prawidłowa w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
24.12.2014 Podatki

Czy wybierając opodatkowanie na zasadach ogólnych, Wnioskodawca może wprowadzić do ewidencji środków trwałych budynek mieszkalny nabyty w drodze spadku, od którego nie był zobowiązany zgodnie z przepisami odprowadzić podatku, a naliczone odpisy amortyzacyjne ujmować w kosztach uzyskania przychodu?Czy z uwagi na fakt, że budynek został wybudowany ponad 60 lat temu i zamieszkiwany był przez Wnioskodawcę

Interpretacja
02.10.2014 Podatki

Sposób ujęcia w rachunku podatkowym wydatków związanych z dzierżawą nieruchomości, służącej działalności parkingowej

Interpretacja
22.08.2013 Podatki

Czy słusznie jednostka amortyzuje obiekt inwentarzowy biogazowni według stawki 10% w skali rocznej?

Interpretacja
23.08.2012 Podatki

Pytanie o prawidłowe zakwalifikowanie środka trwałego i ustalenie właściwej stawki amortyzacji i okresu odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja
06.06.2012 Podatki

Czy cała instalacja biogazowni może być amortyzowana wg stawki 10% w skali rocznej?

Interpretacja
08.07.2010 Podatki

Czy dla pawilonu rozbudowywanego i nadbudowywanego, którego koszty modernizacji przekroczą 100% wartości początkowej Wnioskodawca może ustalić indywidualne stawki amortyzacyjne, tj. amortyzację w wysokości 10%?

Interpretacja
20.11.2008 Podatki

Czy Spółka może od nowego roku kalendarzowego zwiększyć stawkę amortyzacyjną nie więcej niż do poziomu stawek określonych w ustawowym wykazie stawek amortyzacyjnych dla budynków i budowli oraz czy tak zwiększona stawka amortyzacyjna będzie stanowić koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
17.10.2008 Podatki

Czy w przypadku zaistnienia powyższego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznawania kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowych budynków magazynowych, obejmujących koszt ich wytworzenia (z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów), przy zastosowaniu standardowej stawki amortyzacyjnej w wysokości 2,5% (określonej

Interpretacja
17.10.2008 Podatki

Czy w przypadku zaistnienia powyższego zdarzenia przyszłego, będzie on uprawniony do rozpoznawania kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowych budowli, obejmujących koszt ich wytworzenia (z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów), przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych przewidzianych dla poszczególnych rodzajów budowli (określonych w

Interpretacja
19.03.2007 Podatki

Jaką stawkę amortyzacyjną należy zastosować do wybudowanych obiektów budowlanych: centrum handlowego, hali spożywvczo - przemysłowej oraz hali warzywnej, posiadających konstrukcję stalową, ścianki zbudowane z samonośnych płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym, posadowionych na fundamentach betonowych ?

Interpretacja
20.05.2005 Podatki

czy w świetle art. 16 i ust. 1 w związku z art. 16 i ust 5 Ustawy o CIT, Spółka ma prawo od 1 stycznia każdego następnego roku podatkowego obniżać stawki amortyzacyjne podane w Wykazie dla poszczególnych środków trwałych do poziomu stawek stosowanych wewnątrz Grupy XXX.

Interpretacja
13.05.2005 Podatki

Czy dla pozycji 06 Wykazu stawek amortyzacyjnych należy przyjąć stawkę 20% dla rodzaju 629 KŚT? Spółka dokonuje odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (urządzenia) przy zastosowaniu stawek określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych - załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w oparciu o plan amortyzacji.