Skutki podatkowe zakupu mieszkania od gminy - art. 2 pkt 1 lit. g) - ustawa o gospodarce nieruchomościami
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego i garażu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego w związku z nabyciem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w przypadku wydatkowania na ten cel przychodu ze sprzedaży udziału w innej nieruchomości.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego oraz udziału w garażu oraz działki - nabycie w drodze spadku po zmarłej matce/w drodze działu spadku.
Sprzedaż przez Miasto na rzecz Współwłaściciela udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do Lokalu, będzie stanowić odpłatną dostawę towarów, która korzystać będzie ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy odpłatne zbycie w 2019 r. spółdzielczego własnościowego prawa do garażu nabytego w spadku w 2019 r. w sytuacji, gdy spadkobierca (nierezydent) nabył przedmiotowe prawo do garażu w 1999 r. jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie ma obowiązku złożenia zeznania podatkowego PIT-39 za 2019?
Stwierdzenie, czy podatek od nieruchomości stanowiący element kalkulacyjny świadczonej przez Wnioskodawcę usługi eksploatacji lokalu użytkowego lub garażu jest opodatkowany wg 23% stawki VAT.
Odpłatne zbycie udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego oraz opodatkowanie przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży udziału w nakładach poniesionych na budowę garażu jako przychód z odpłatnego zbycia praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego
Zniesienie współwłasności nieruchomości oraz spółdzielczego własnościowego prawa do garażu polegającego na przyznaniu tej nieruchomości i prawa do garażu na wyłączną własność jednemu ze współwłaścicieli z jednoczesnym zobowiązaniem się przez tą osobę do spłaty na rzecz Wnioskodawcy, stanowi formę odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości i garażu, bowiem spłata ta stanowi wyrażoną w pieniądzu równowartość
Sprzedaż przez Wnioskodawcę i małżonkę Wnioskodawcy w 2016 r. Nieruchomości, skutkować będzie powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu w części odpowiadającej udziałowi nabytemu przez Wnioskodawcę i małżonkę w 2014 r. Sprzedaż Nieruchomości w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w 1994 r. i 2003 roku nie skutkuje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu ani dla Wnioskodawcy ani dla
Skutki podatkowe przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego z tytułu sprzedaży przypadającego na nią udziału w prawie do garażu nabytym w drodze spadku po zmarłym mężu?
Zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Za datę nabycia lokalu mieszkalnego należy uznać datę nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w drodze darowizny, czyli 1997 r. Zatem pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych upłynął z dniem 31 grudnia 2002 r., a więc sprzedaż lokalu mieszkalnego w dniu 30 grudnia 2013 r. nie stanowi źródła przychodu podlegającego
Stwierdzić należy, iż sprzedaż udziału w gruncie związanego z lokalem mieszkalnym nie może być przedmiotem odrębnej sprzedaży. Sprzedaż przez Panią ww. lokalu mieszkalnego została dokonana po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, a zatem odpłatne zbycie tego lokalu mieszkalnego wraz z udziałem
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania oraz zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu sprzedaży wyżej wymienionej nieruchomości tj. sprzedaży lokalu i związanego z nim udziału w gruncie?
Czy zbycie wyżej wymienionego lokalu i garażu wraz z gruntem jest przychodem podlegającym opodatkowaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego w sytuacji, gdy nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do tego lokalu miało miejsce w 2006 r. natomiast w 2009 r. miało miejsce ustanowienie odrębnej własności tego lokalu.
Czy sprzedaż domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej wraz z gruntem podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Czy przeniesienie umową dożywocia z dnia 27.01.2011 r. 4919/238897 części w prawie własności działki gruntu, na której znajduje się ten budynek wielomieszkaniowy podlega opodatkowaniu 19% stawką podatku dochodowego od osób fizycznych skoro Wnioskodawczyni nabyła spółdzielcze własnościowe prawo do tego lokalu w dniu 11.10.1999 r., natomiast przeniesienie na własność tego prawa nastąpiło w dniu 17.09.2010
Za datę nabycia lokalu mieszkalnego należy uznać datę nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, czyli dzień 29 września 2003 r. Zatem pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych upłynął z dniem 31 grudnia 2008 r., a więc sprzedaż lokalu mieszkalnego w dniu 28 listopada 2011 r. nie stanowi źródła przychodu podlegającego
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym udziałem w częściach wspólnych budynku oraz gruncie (przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości po upływie 5 lat).