Ustalenie prawidłowego określenia wartości składników majątku Spółki.
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Do opisanych sprzedaży WBT oraz innych składników wchodzących w skład opisanych transakcji (w tym wymienionych we wniosku praw) znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W zakresie, w jakim przedmiotem Transakcji jest udzielenie licencji na Logotyp i Znak Towarowy – jako że nie stanowi umowy sprzedaży, w ogóle nie podlega opodatkowaniu
zakresie uznania dostawy składników majątkowych i niemajątkowych za czynność podlegającą opodatkowaniu, uznania dostawy składników majątkowych za czynność podlegającą opodatkowaniu, zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy budynków/budowli i prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia składników majątkowych i niemajątkowych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży aktywów dokonanej w ramach Umowy Sprzedaży 23% stawką podatku oraz w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony przy nabyciu aktywów w ramach Umowy Sprzedaży oraz do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym.
W zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności przeniesienia składników majątkowych z samorządowego zakładu budżetowego do Gminy oraz wniesienia do spółki aportu w postaci ww. składników majątkowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży składników majątkowych.
Opodatkowanie przekazania na cele osobiste Wnioskodawcy budynku i garażu wykorzystywanych wcześniej w prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.