Interpretacje

Interpretacja
16.11.2020 Podatki

zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży budynku klubu X będącego składnikiem likwidowanego majątku, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży budynku klubu Y będącego składnikiem likwidowanego majątku.

Interpretacja
26.07.2016 Podatki

w zakresie braku obowiązku sporządzenia remanentu likwidacyjnego i uregulowania z tego tytułu podatku VAT

Interpretacja
02.12.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków Wnioskodawcy w związku z przekazaniem majątku wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego.

Interpretacja
08.05.2014 Podatki

Czy zmiana podatnika VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym dokonana w sposób i w okolicznościach wskazanych wyżej (część G poz. 68 wniosku) skutkuje po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem opodatkowania podatkiem VAT towarów własnej produkcji i towarów, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów - zgromadzonych w gospodarstwie rolnym wg stanu na dzień zamiany podatnika VAT, a w konsekwencji obowiązkiem

Interpretacja
12.12.2013 Podatki

W zakresie skutków podatkowych czynności przekazania gospodarstwa rolnego na rzecz dzieci.

Interpretacja

W przypadku likwidacji działalności istnieje obowiązek ujęcia gruntu w remanencie likwidacyjnym. Grunt będzie opodatkowany stawką 23%.

Interpretacja
04.03.2013 Podatki

Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do dokonania remanentu likwidacyjnego dla potrzeb podatku VAT.

Interpretacja
08.08.2011 Podatki

Przekazanie synom przedsiębiorstwa w postaci gospodarstwa rolnego, spełniającego warunki określone w art. 55¹ i art. 55³ KC w skład którego wchodzą grunty rolne, wraz z domem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi oraz zakupionymi ciągnikiem i maszynami rolniczymi, wyłączone jest spod działania ustawy o VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku opodatkowania

Interpretacja
27.07.2011 Podatki

1. Czy udział w zabudowanej nieruchomości powinien być objęty spisem z natury Spółki sporządzonym na dzień rozwiązania Spółki, tj. na dzień 31 grudnia 2010 r.? 2. Czy w związku z rozwiązaniem Spółki z dniem 31 grudnia 2010 r. i faktem, iż do majątku Spółki wchodził udział w nieruchomości, to czy podlega on opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
02.05.2011 Podatki

Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.

Interpretacja
20.08.2010 Podatki

Czy Zainteresowany oddając VAT do urzędu skarbowego od działki gruntowej wykazanej w remanencie likwidacyjnym, w przypadku ewentualnej późniejszej sprzedaży tej działki po likwidacji działalności gospodarczej nie będzie zmuszony odprowadzić VAT od tej sprzedaży?

Interpretacja
17.05.2010 Podatki

opodatkowania nieruchomości gruntowej w przypadku rozwiązania spółki w sytuacji gdy przy nabyciu nieruchomości nie wystąpił podatek naliczony.

Interpretacja
12.05.2010 Podatki

Przekazanie całego gospodarstwa rolnego nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Po stronie przekazującego nie ciążą zobowiązania wynikające z korekt podatku naliczonego.

Interpretacja
16.06.2009 Podatki

Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości będącej składnikiem majątku zlikwidowanej spółki cywilnej.

Interpretacja
21.11.2007 Podatki

Czy przy przekazaniu środków trwałych i wyposażenia na rzecz Urzędu Gminy i Gminy zakupionego ze środków zakładu z odliczonym VAT-em związanym ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną wystąpi VAT należny?Czy w sytuacji zakupionego przez zakład w trakcie działalności (w 2004 r.) środka trwałego samochód ciężarowy L gdzie VAT naliczony związany ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną rozliczono procentowym

Interpretacja
19.09.2006 Podatki

Czy przekazując nieodpłatnie całość gospodarstwa ogrodniczego w 2009 r. (nieruchomość rolna plus tunele foliowe) zięciowi w celu prowadzenia przez niego dalszej działalności ogrodniczej, (gdyż nabędzie Pani uprawnienia w 2009 r. do przejścia na rentę strukturalną) ma Pani obowiązek dokonać spisu z natury zgodnie z art. 14 ust. 5 pkt 1 ustawy o VAT i w terminie 14 dni od dnia zaprzestania czynności