Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania lub darowizny nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów oraz braku obowiązku naliczania podatku VAT należnego od nieodpłatnego przekazania towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego wydania towarów.
Dotyczy zasadności dokonania w związku z orzeczonym rozwodem korekty podatku VAT odliczonego przy zakupie działek i ponoszeniu nakładów na przyłącz i ogrodzenie oraz w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału Wnioskodawcy we współwłasności nieruchomości i braku konieczności dokonania korekty w związku z tą sprzedażą.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania darowizny nieruchomości.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntów wraz z chodnikami i drogami
Brak podstaw do opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz gminy w trybie art. 902¹ Kodeksu cywilnego, otrzymanego w drodze aportu od gminy, gdy otrzymującemu ten aport nie przysługiwało z tego tytułu prawo do odliczenia.
W zakresie obowiązku dokumentowania fakturą VAT nieodpłatnego przekazania sprzętu pożarniczego na rzecz konkretnej jednostki pożarniczej
Działalność socjalna wykonywana przez Wnioskodawcę jako administratora ZFŚS - tj. nabywanie towarów i usług oraz ich udostępnianie uprawnionym osobom odpłatnie bądź nieodpłatnie, nie podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług. Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu towarów i usług dokonywanego w ramach tej działalności.
Czy będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT zakupy związane z wykonywaniem zadań własnych, na cele reprezentacji i promocji Gminy, a przekazywane nieodpłatnie w formie pucharów, upominków, nagród rzeczowych, dyplomów, kwiatów, artykułów szkolnych itp.?
Nieodpłatne przekazanie niezabudowanej działki na potrzeby osobiste Wnioskodawcy, nie stanowi dostawy towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 ustawy i nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Działania pracodawcy podejmowane w ramach działalności socjalnej, mieszczą się w definicji działalności gospodarczej zawartej w ustawie o podatku od towarów i usług. Mając na względzie, że w katalogu czynności, do których nie stosuje się przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (art. 6 tej ustawy) nie wymieniono czynności świadczonych (finansowanych) na podstawie ustawy o zakładowym funduszu świadczeń
Przekazanie inwestycji nie jest bowiem w tym przypadku czynnością odrębną od umów użyczenia zawartych w ramach działalności gospodarczej Spółki, a zatem wydanie inwestycji odbyłoby się w ramach działalności gospodarczej Spółki, tj. na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem. Definicja usługi zawarta w art. 8 ust. 2 ustawy o VAT, nie została zatem spełniona.
Czy przeniesienie prawa własności ww. nieruchomości, w formie umowy darowizny, powinno być obciążone podatkiem od towarów i usług?
Czy przy przekazaniu środków trwałych i wyposażenia na rzecz Urzędu Gminy i Gminy zakupionego ze środków zakładu z odliczonym VAT-em związanym ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną wystąpi VAT należny?Czy w sytuacji zakupionego przez zakład w trakcie działalności (w 2004 r.) środka trwałego samochód ciężarowy L gdzie VAT naliczony związany ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną rozliczono procentowym
Czy przekazanie jako aportu towarów, środków trwałych (gruntów) oraz prawa do wieczystego użytkowania gruntów, na którym to gruncie wybudowany jest budynek usługowy oraz przybudówka budynku mieszkalnego wnoszone do spółki z o.o. będzie korzystało ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy czynność przekazania towaru na podstawie umowy darowizny lub umowy użyczenia będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.