Przekazanie nieodpłatne zakupionych przez Spółdzielnię środków do produkcji rolniczej członkom grupy, w ramach grupy producentów rolnych, nie spowoduje, że Spółdzielnia będzie posiadała status płatnika zobowiązanego do pobrania zaliczek na ryczałtowy podatek dochodowy od swoich członków grupy
Czy prezentowany przez Spółdzielnie sposób wyliczenia kwoty dochodu Grupy Producentów Rolnych, o której mowa w art. 17 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, niezbędnej do sporządzenia deklaracji CIT-8 oraz CIT-8/0 za 2017 r., ustalonej jako różnica pomiędzy przychodami z tytułu sprzedaży trzody chlewnej a kosztami uzyskania przychodów jakimi są: wartość sprzedanej trzody chlewnej
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów oraz braku obowiązku naliczania podatku VAT należnego od nieodpłatnego przekazania towarów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy dochód Spółki pochodzący ze sprzedaży produktów grzybów na zakup środków produkcji, które zostaną przekazane wspólnikom (członkom grupy) jest w tej części zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy wydatki na zakupione a następnie przekazane członkom grupy producentów rolnych środki do produkcji Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
1. Czy dochody grupy producentów rolnych, pochodzące ze sprzedaży produktówlub grup produktów, dla których grupa została utworzona, wyprodukowanych w gospodarstwach jej członków - w części wydatkowanej na rzecz członków tej grupy w roku podatkowym lub w roku po nim następującym są w myśl art. 17 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zwolnione przedmiotowo od podatku? 2. Czy użyte
Czy w świetle obowiązujących przepisów podatkowych, sprzedaż przez grupę producentów rolnych nasion roślin oleistych zakupionych od członków grupy, po cenie netto równej cenie zakupu pomniejsza w sposób sprzeczny z ustawą podstawę opodatkowania, a tym samym narusza art. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe sprzedaży gruntów rolnych nabytych w drodze umowy darowizny w 2000 roku oraz w drodze umowy dożywocia zawartej w 2003 roku wraz z budynkiem w stanie surowym zamkniętym nie oddanym do użytkowania.
1. Czy zakup środków produkcji - materiału wyjściowego w postaci nieukorzenionych roślin ozdobnych, maszyn i urządzeń niezbędnych do realizacji procesu produkcyjnego u członków grupy producentów oraz poniesienie nakładów inwestycyjnych w środki trwałe służące do produkcji rolnej będące własnością członków grupy producentów, a następnie ich nieodpłatne przekazanie członkom grupy producentów rolnych,
Czy dochód z działalności Grupy przeznaczony na inwestycję w obcym środku trwałym jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy dochody grupy producentów wolne od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ustala się jako różnice pomiędzy przychodami ze sprzedaży produktów, dla których grupa została utworzona, wyprodukowanymi w gospodarstwach jej członków, a kosztami ich zakupu od członków grupy, czy też w inny sposób?
Jaką stawkę podatku VAT Wnioskodawca powinien zastosować na fakturze dotyczącej montażu ogrodów zimowych na tarasach i balkonach domków jednorodzinnych?
Czy dochody GPR dotyczące 2007 r., pochodzące ze sprzedaży produktów wyprodukowanych w gospodarstwach jej członków i przeznaczone w 2008 r. na zakup środków do produkcji rolnej (nawozy, środki ochrony) i przekazane członkom grupy są zwolnione z podatku dochodowego?
W jaki sposób Spółka powinna wyliczyć podatek dochodowy od osób prawnych za rok podatkowy 2007?W jaki sposób Spółka powinna wyliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych za miesiąc styczeń roku podatkowego 2008?
Czy Spółka od przekazanych członkom grupy producentów rolnych środków produkcji powinna odprowadzić podatek VAT, a jeśli tak to w jakiej wysokości i od jakiej wartości?