Dotyczy ustalenia: - czy Spółka zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych prowadzi działalność rolniczą na wydzierżawionym gruncie; - czy będzie miał zastosowanie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, zgodnie z którym przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej i tym samym nie podlega opodatkowaniem podatkiem dochodowym od
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działki, będącej we współwłasności małżeńskiej.
W omawianym przypadku Wnioskodawca jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 8,65 ha, należącego do jego majątku osobistego, zaś żona Wnioskodawcy jest współwłaścicielką gospodarstwa rolnego o powierzchni 1,04 ha (gospodarstwo to stanowi współwłasność żony i jej brata). W wyniku dokonanej czynności łącznie w posiadaniu małżonków znalazłyby się grunty o powierzchni ponad 11 ha, jednakże z
Czy nabycie udziału w nieruchomości poprzez jej współwłaściciela prowadzące do tego, że nabywca stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości, bez faktycznej zmiany powierzchni gospodarstwa rolnego stanowi w rozumieniu przepisu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jego utworzenie względnie powiększenie, a tym samym nastąpi spełnienie jednego z warunków zwolnienia od podatku?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Nawet w sytuacji spełnienia pozostałych warunków zwolnienia wymienionych w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (tj. powiększenia gospodarstwa rolnego o grunt stanowiący gospodarstwo rolne, prowadzenie tego gospodarstwa przez 5 lat od dnia nabycia oraz zmieszczenie się w limicie pomocy de minimis w rolnictwie), nie będzie możliwe zastosowanie ww. zwolnienia do nabycia kolejnych
użytki rolne klasy VIz przelicza się na hektary przeliczeniowe według takich samych przeliczników jakie zostały określone dla użytków rolnych klasy VI
Umowa sprzedaży nieruchomości grunty rolne art. 9 pkt 2 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
Czy sprzedając w 2014 r. pozostałą ilość działek wydzielonych (dwanaście sztuk) wraz z działką rolną zostanie naliczony podatek dochodowy od sprzedaży?
1. Czy w sytuacji, gdy w ramach jednej czynności prawnej (ugody sądowej) dochodzi do nieodpłatnego zniesienia współwłasności kilku nieruchomości, przy czym uczestnicy czynności wzajemnie zbywają i nabywają udziały w tych nieruchomościach, podstawą opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn stanowi różnica wartości praw przysługujących podatnikowi do nieruchomości objętych taką czynnością przed zniesieniem
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód z opisanej wyżej sprzedaży jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód z opisanej wyżej sprzedaży jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego podlega zwolnieniu na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie prawa własności zabudowanej działki o tej powierzchni i klasyfikacji gruntów podlega zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i art. 1 i 2 ustawy o podatku rolnym?
Czy podlega opodatkowaniu odszkodowanie wypłacone w 2006r. przez Zakład Energetyczny w związku z poczynionymi szkodami w gospodarstwie rolnym (z tytułu zniszczeń w drzewostanie) uzgodnione na podstawie podpisanego porozumienia i wykazane na PIT-8C ?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych działalność agroturystyczna (wynajem trzech pokoi w budynku mieszkalnym), jeżeli budynek mieszkalny i gospodarstwo rolne znajdują się na terenie miasta ,,X" ?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT przychód Gminy z tytułu podatku rolnego, leśbego, od nieruchomości, za posiadanie psa, od środków transportu ?