Ustalenie sposobu opodatkowania przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży gospodarstwa rolnego - możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 28.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziałów w działkach.
Stwierdzenie, czy podatek od nieruchomości stanowiący element kalkulacyjny świadczonej przez Wnioskodawcę usługi eksploatacji lokalu użytkowego lub garażu jest opodatkowany wg 23% stawki VAT.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntów na cele nieleśne, czynszu dzierżawnego oraz podatku od nieruchomości
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntów na cele nieleśne, czynszu dzierżawnego oraz podatku od nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych świadczeń.
Czy wydatek ponoszony na podatek od nieruchomości (grunt), na którym ma powstać inwestycja, w przyszłości przynosząca przychody, można uznać za koszty zarządu i koszty uzyskania przychodu w dniu poniesienia, czy należy zwiększyć o jego wartość koszt wytworzenia na tym gruncie środka trwałego?
Czy w przypadku zawarcia umowy dzierżawy gruntów pod planowaną inwestycję, wydatki w postaci opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntów na cele nieleśne, czynszu dzierżawnego oraz podatku od nieruchomości, stanowić będą koszty uzyskania przychodu o charakterze pośrednim potrącane w dacie ich poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d i ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Kiedy Spółka może uwzględnić poniesione wydatki w podatkowych kosztach uzyskania przychodu na nabycie gruntu, oraz na wykonanie projektu architektoniczno - projektowego, opłaty administracyjne związane z wydaniem pozwolenia na budowę, roboty budowlane, nadzór budowlany, dozór placu budowy, roboty towarzyszące oraz opłaty z tytułu doradztwa i wykonania operatów szacunkowych?
Czy opłaty za dzierżawę gruntu, na którym prowadzona jest inwestycja oraz podatek od nieruchomości dotyczący umowy dzierżawy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy opłaty te powinny zwiększać wartość początkową budowanego środka trwałego?
Czy zasadnym jest zaliczanie przez Spółdzielnię podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie terenu jako usługi i naliczanie od nich podatku VAT (garaż)?
Czy koszty podatku od nieruchomości oraz opłat za wieczyste użytkowanie gruntów dotyczące okresu przed rozpoczęciem realizacji inwestycji oraz trwania jej realizacji powinny zostać zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, w roku którego dotyczą?
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zapłatę pierwszej (i następnych) rocznych opłat za wieczyste użytkowanie gruntu.
Czy koszty wskazane w pkt e, j-o, Podatnik może rozliczyć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów, tzn. nie kapitalizować ich w wartości początkowej środka trwałego jako koszty wytworzenia?