Zaliczenie wydatków na nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów, opłat na pokrycie prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz kosztów wstępnych wraz odsetkami do kosztów zaniechanej inwestycji.
Uznanie sprzedającego za podatnika w związku z nabyciem działek do działalności gospodarczej.
Umowa pożyczki zostanie zawarta poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej; środki pieniężne będące przedmiotem umowy pożyczki, w momencie zawarcia umowy pożyczki również będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zatem planowana umowa pożyczki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od Opłat Gwarancyjnych wypłaconych na rzecz Udziałowca?
W zakresie skutków podatkowych związanych z udzielaniem pożyczek/poręczeń/gwarancji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.
Czy opłata za grunty będzie stanowiła ukrytą dywidendę (lub inną formę ukrytego zysku) od której należy zapłacić CIT estoński; - czy w związku z faktem, iż pożyczka była udzielona w 2022 roku przez wspólnika do spółki, a spółka przystępuje do CIT estońskiego w roku 2023, to czy część odsetkowa wypłacana wspólnikowi będzie stanowiła ukrytą dywidendę od której należy zapłacić CIT estoński.
Skutki podatkowe w podatku od towarów i usług dotyczące uznania, że Gmina będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego VAT od wydatków dotyczących budowy przyłączy kanalizacyjnych oraz nie uznania, że wartość 50% budowy przyłącza kanalizacyjnego, którą Gmina pokryje z własnych środków (w ramach umorzenia pożyczki z WFOŚiGW) nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie czy odsetki od pożyczek zaciągniętych przez Spółkę w celu nabycia akcji innych spółek nie będą kosztem bezpośrednio związanym z przychodem i czy powinny być alokowane do dwóch źródeł przychodów, tj. zysków kapitałowych i innych źródeł przychodów.
Czy oprocentowanie pożyczki w wysokości niższej, niż wartości rynkowe udzielonej dla Spółki realizującej zadanie własne Gminy, przez jej właścicieli, stanowi dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu częściowo odpłatnego świadczenia.
Opodatkowanie sprzedaży przez komornika nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
czy uzyskane umorzenie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie stanowiło przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Udzielenie przez Zainteresowanego, działającego w charakterze podatnika podatku VAT pożyczek korzysta/będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Wyłączenie z opodatkowania opłaty manipulacyjnej i odsetek z tytułu udzielonej przez Gminę Miejską pożyczki na rzecz Szpitala.
Skutki podatkowe przedawnienia zobowiązania z tytułu zaciągniętej pożyczki.
Czy Gmina udzielając M. pożyczki na cele wymienione w umowie działa w charakterze podatnika podatku VAT, a jeśli tak to czy opłata manipulacyjna z tytułu udzielonej przez Gminę pożyczki oraz odsetki zapłacone przez M., w przypadku opóźnienia spłaty stanowią podstawę opodatkowania podatkiem VAT, o której mowa w art. 29a ustawy o VAT?
Czy wymienione w punkcie 2 (powinno być pytaniu nr 2) koszty można w całości alokować do kosztów związanych z przychodami z zysków kapitałowych, wymienionych w art. 7b ust. 1 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z pożyczką ekspresową, z której środki przeznaczono na zakup środków trwałych, a poniesionych po ich oddaniu do użytku.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z udzieleniem pożyczki ekspresowej, z której środki przeznaczono na zakup środków trwałych.
Czy rozpoznanie w kosztach uzyskania przychodu odpisów na straty kredytowe utworzone na należności z tytułu udzielonych przez Bank kredytów (pożyczek) oraz na należności z tytułu udzielonych przez Bank gwarancji (poręczeń) spłaty kredytów (pożyczek) w związku z powstaniem przesłanki uprawdopodobnienia nieściągalności danej wierzytelności może nastąpić w dacie powstania rzeczywistej (obiektywnej) możliwości
ustalenie, czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.: odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę w celu nabycia akcji spółki z grupy kapitałowej stanowią koszty uzyskania przychodów kwalifikowane do źródła przychodów innych niż z zysków kapitałowych, powstałe różnice kursowe związane ze spłatą odsetek i kapitału od zaciągniętej pożyczki przez Spółkę w celu nabycia akcji spółki z grupy
Czy Bank, w przypadku braku spłat przez zleceniodawcę-dłużnika kwot wypłaconych tytułem gwarancji, będzie uprawniony do zaliczenia poniesionych z tego tytułu strat do kosztów uzyskania przychodów na zasadzie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. c ustawy CIT, jeżeli udokumentuje nieściągalność takiej należności gwarancyjnej zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy CIT?