Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Projektu w związku możliwością incydentalnego wystąpienia czynności opodatkowanych.
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone przez Gminę na Parking.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu.
Czy dochody uzyskane z opłat za parkowanie na placach gminnych z przylegającymi do nich ulicami stanowiące jedną strefę parkowania (jeden parking) podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
W zakresie braku obowiązku ewidencji sprzedaży kart postojowych w Strefie Płatnego Parkowania za pośrednictwem kasy fiskalnej
w zakresie opodatkowania wydawanych kart postojowych dotyczących pasa drogowego dróg publicznych i parkingu, stawki podatku oraz wystawiania faktur
opłaty parkingowe, będące w całości dochodami własnymi Gminy, nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat parkingowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT opłat parkingowych jako danin publicznych oraz jako zadanie nałożone na podstawie odrębnej ustawy, tj. ustawy o transporcie drogowym.
Opodatkowanie opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w pasach drogowych (placach) dróg publicznych w strefie płatnego parkowania, - Obowiązek ewidencjonowania pobieranych opłat przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Opłaty za parkowanie w obrębie dróg publicznych - pasie drogowym pobierane przez Gminę nie podlegają przepisom ustawy o VAT.
1. Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane na podstawie decyzji administracyjnych zgodnie z ustawą o drogach publicznych, należy traktować jako należności wynikające z czynności publiczno-prawnych, niepodlegające ustawie o VAT w myśl art. 15 ust. 6 ustawy? 2. Czy opłaty za parkowanie pojazdów na drogach publicznych pobierane na podstawie ustawy o drogach publicznych należy traktować jako należności
Czy powyższe czynności wykonywane przez jednostkę samorządową, jaką jest Wnioskodawca, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy, biorąc pod uwagę obecny stan prawny oraz orzecznictwo, opłaty pobierane za postój (parkowanie) na drogach publicznych stanowiące dochody publiczne za korzystanie z obiektów użyteczności publicznej są świadczeniami publicznoprawnymi, a nie, jak w piśmie Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze z dnia 25 marca 2004 r., świadczeniami cywilnoprawnymi, opodatkowanymi stawką 22% VAT?Czy przepis