Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
wskazanie, czy transakcja sprzedaży (likwidacji) przez syndyka gospodarstwa rolnego, osoby fizycznej (konsumenta) pozostającej w upadłości, w całości bądź w zorganizowanej części składników podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, który ma obowiązek zapłacić spadkobierca upadłego jako następca prawny niekontynuujący działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej bez lub z obowiązkiem rejestracji
Wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności nieodpłatnego przekazania gospodarstwa rolnego mężowi, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przy zakupie środków trwałych w związku z przekazaniem gospodarstwa.
W zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności przekazania nieruchomości niezabudowanych wspólnikom Spółki w związku z jej rozwiązaniem.
W zakresie opodatkowania przeniesienia na wspólników gruntów rolnych oraz gruntów pod zabudowę w związku z rozwiązaniem spółki komandytowej.
brak obowiązku opodatkowania czynności przekazania gruntu wspólnikom Spółki w związku z jej likwidacją
brak obowiązku opodatkowania czynności przekazania gruntu wspólnikom Spółki w związku z jej likwidacją
w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności przekazania gruntu wspólnikom Spółki w związku z jej likwidacją
Brak obowiązku zwrotu podatku VAT w związku z przekazaniem gospodarstwa rolnego synowi.
Czy zmiana podatnika VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym dokonana w sposób i w okolicznościach wskazanych wyżej (część G poz. 68 wniosku) skutkuje po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem opodatkowania podatkiem VAT towarów własnej produkcji i towarów, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów - zgromadzonych w gospodarstwie rolnym wg stanu na dzień zamiany podatnika VAT, a w konsekwencji obowiązkiem
1. Czy przekazanie gospodarstwa podlega opodatkowaniu? 2. Obowiązek korekty w związku z przekazaniem gospodarstwa.
W zakresie skutków podatkowych czynności przekazania gospodarstwa rolnego na rzecz dzieci.
skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wykorzystywanych w działalności gospodarczej, lecz wycofanych z tej działalności.
sposobu sporządzenia wykazu składników majątku na dzień likwidacji prowadzonej jednoosobowo pozarolniczej działalności gospodarczej
W przypadku likwidacji działalności istnieje obowiązek ujęcia gruntu w remanencie likwidacyjnym. Grunt będzie opodatkowany stawką 23%.
Czy w przypadku rozwiązania Spółki powstanie obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 14 ust. 1 pkt 1 w zakresie przedmiotowego budynku, a w konsekwencji także od prawa wieczystego użytkowania gruntu, na którym budynek jest posadowiony, czy wyłącznie obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 91 ust. 2 ustawy od nakładów na ulepszenie budynku?
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje Wnioskodawcy prawo do skorzystania w stosunku do przychodów z najmu ze zryczałtowanej formy opodatkowania, określonej w art. 6 ust. 1a i art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.
Czy Zainteresowany oddając VAT do urzędu skarbowego od działki gruntowej wykazanej w remanencie likwidacyjnym, w przypadku ewentualnej późniejszej sprzedaży tej działki po likwidacji działalności gospodarczej nie będzie zmuszony odprowadzić VAT od tej sprzedaży?
opodatkowania nieruchomości gruntowej w przypadku rozwiązania spółki w sytuacji gdy przy nabyciu nieruchomości nie wystąpił podatek naliczony.
Czy Spółka będzie zobowiązana zapłacić jako podatnik podatek dochodowy od osób prawnych od majątku pozostałego po zakończeniu likwidacji?
Jakie będzie opodatkowanie darowizny, którą chcemy przekazać ww. Instytucjom i czy w ogóle będzie ta darowizna opodatkowana podatkiem dochodowym od osób prawnych? W 2009 r. zarząd Kółka podjął taką decyzję ze względów społecznych robiąc to dla dobra mieszkańców wsi.
Czy wypłacone przez Urząd Miasta odszkodowanie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?