Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Uznanie odpłatnego przekazania nakładów inwestycyjnych w obcym środku trwałym, za odpłatne świadczenie usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Opodatkowanie wniesienia aportem nakładów na Inwestycję do spółki komunalnej, ustalenie podstawy opodatkowania dla tej czynności, prawo do odliczenia od wydatków na Inwestycję.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem nakładów na Inwestycje (obcy środek trwały), ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu, prawo do odliczenia podatku od wydatków na wytworzenie nakładów poczynionych na Inwestycję.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem nakładów na Inwestycje (obcy środek trwały), ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. aportu, prawa do odliczenia podatku od wydatków na wytworzenie nakładów poczynionych na Inwestycję.
Strata w wysokości niezamortyzowanej części nakładów poniesionych na wybudowanie budynków i budowli będących środkami trwałymi wybudowanymi na cudzym gruncie, będącym przedmiotem umowy użytkowania, powstała na skutek wygaśnięcia tej umowy, stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodów
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży aktywów dokonanej w ramach Umowy Sprzedaży 23% stawką podatku oraz w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony przy nabyciu aktywów w ramach Umowy Sprzedaży oraz do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym.
Zbycie środków trwałych, określenie wartości początkowej środka trwałego, odpisy amortyzacyjne.
sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład przedsiębiorstwa otrzymanego w drodze darowizny oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej ww. środków trwałych, - możliwość i sposób amortyzacji będących przedmiotem darowizny
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na budowę drogi na gruncie będącym własnością Gminy, w tym na sfinansowanie kosztów odszkodowań wypłacanych przez Gminę, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
1. Czy Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na realizację fragmentu przyłącza gazowego w zakresie - od gazociągu dystrybutora do doziemnego kurka gazowego wraz z licznikiem oraz poniesiony koszt opłaty przyłączeniowej w momencie uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży tego fragmentu przyłącza w części przypadającej proporcjonalnie do posiadanych udziałów
Czy możliwe jest kontynuowanie amortyzacji inwestycji w obcym środku trwałym po zakupie środka trwałego, w którym zrealizowano inwestycję - według metody i zasad stosowanych przed nabyciem środka trwałego oraz odrębne amortyzowanie nabytego środka trwałego?
Skutków nabycia dzierżawionego Gruntu w sytuacji braku przeniesienia Nakładów na Wydzierżawiających oraz w sytuacji przeniesienia tych Nakładów (możliwość kontynuacji amortyzacji, brak przychodów w odniesieniu do zwróconych nakładów nie zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne)
Sposób ujęcia w rachunku podatkowym wydatków związanych z dzierżawą nieruchomości, służącej działalności parkingowej
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego nieumorzona wartość nieodpłatnie przekazanej Gminie Kanalizacji, tj. nakładów poniesionych na jej wybudowanie, będzie kosztem uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy powinna zostać zaliczona do kosztów podatkowych w całości w miesiącu likwidacji, tj. wykreślenia tychże nakładów z ewidencji środków trwałych oraz
Czy w sytuacji gdy grunty (prawo własności gruntu lub prawo wieczystego użytkowania gruntu) wraz z posadowionymi na tych gruntach budynkami i budowlami (w których Spółka dokonała inwestycji w obcych środkach trwałych), zostaną wniesione jako wkład niepieniężny (aport) do Spółki, Spółce będzie przysługiwało prawo do dalszego dokonywania opisów amortyzacyjnych od pierwotnie ustalonej wartości początkowej
Czy w sytuacji gdy grunty (prawo własności gruntu lub prawo wieczystego użytkowania gruntu), na których Spółka wybudowała budynki lub budowle, zostaną wniesione jako wkład niepieniężny (aport) do Spółki, Spółce będzie przysługiwało prawo do dalszego dokonywania opisów amortyzacyjnych od pierwotnie ustalonej wartości początkowej budynków lub budowli?
Czy Spółka będzie uprawniona do kontynuowania amortyzacji wytworzonych w wyniku prowadzenia inwestycji na wydzierżawianej nieruchomości gruntowej środków trwałych, po dokonaniu przez Spółkę zakupu przedmiotowego gruntu, według metody i zasad stosowanych przed ich nabyciem i zaliczać tak dokonywane odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodu?
uznanie za inwestycję w obcym środku trwałym wydatków związanych z wybudowaniem pawilonu na dzierżawionym gruncie
Pytanie o prawidłowe zakwalifikowanie środka trwałego i ustalenie właściwej stawki amortyzacji i okresu odpisów amortyzacyjnych.
Czy dochód z działalności Grupy przeznaczony na inwestycję w obcym środku trwałym jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy Spółka może indywidualnie ustalić stawkę amortyzacyjną na powyższą inwestycję w obcym środku trwałym na okres 10 lat, a tym samym dokonywać odpisów amortyzacyjnych równolegle z odpisem procentowym z otrzymanej dotacji?