Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Wniosek w zakresie podatku od towarów i usług dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, od Producenta, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży usług przedłużonych gwarancji na rzecz nabywców oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu napraw gwarancyjnych.
brak zwolnienia od podatku nabywanych usług zarządzania ryzykiem zakładów bukmacherskich
Ubezpieczyciel nie posiada siedziby działalności gospodarczej oraz stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju, to Państwo są i będą zobowiązani do rozpoznania importu usług w rozumieniu art. 2 pkt 9 w związku z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, przy czym nabywana od Ubezpieczyciela usługa korzystać będzie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 39 ustawy.
w zakresie: braku opodatkowania podatkiem VAT całokształtu czynności związanych z realizacją programu Matury Międzynarodowej, braku opodatkowania podatkiem VAT czynności, za które pobierane są opłaty od rodziców dzieci uczących się w programie Matury Międzynarodowej, zwolnienia od podatku VAT zakupu usług dostępu do platformy edukacyjnej w zakresie języka angielskiego, zwolnienia od podatku VAT zakupu
Uznanie Gminy za podatnika oraz obowiązek wykazania importu usług zwolnionych z tytułu organizacji programu matur międzynarodowych.
rozpoznania importu usług dla nabywanych usług od kontrahenta zagranicznego
w zakresie: rozpoznania importu usług organizacji praktyk zawodowych, zastosowania zwolnienia z podatku VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską
Rozpoznanie importu usługi organizacji praktyk zawodowych, zastosowanie zwolnienia z podatku VAT, moment powstania obowiązku podatkowego, zastosowanie prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską.
rozpoznania importu usługi organizacji praktyk zawodowych, zastosowania zwolnienia z podatku VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską.
W zakresie uznania za import usług udzielonych przez firmę niemiecką gwarancji, zastosowania zwolnienia od podatku dla ww. usług, ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 19a ust. 5 pkt 1 lit. e ustawy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia ww. usług i ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy.
Rozpoznanie przez Spółkę importu usługi serwisowej, zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla nabywanej usługi serwisowej, brak opodatkowania czynności nieodpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny, opodatkowanie stawką podatku w wysokości 8% czynności odpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny oraz brak opodatkowania dostawy uszkodzonych aparatów słuchowych
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT całokształtu czynności związanych z realizacją programu Matury Międzynarodowej
czy nabycie usługi tłumaczenia w ramach promocji i współpracy gmin, od zagranicznego podmiotu nie posiadającego siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski będzie importem usług i czy Gmina C. będzie zobowiązana do opodatkowania w/w usługi i ujęcia jej w deklaracji VAT
Czy w sytuacji nabywania usług od podmiotów trzecich, polegających na usunięciu stwierdzonych wadliwości w sprzedanych przez Wnioskodawcę na rzecz krajowych klientów towarach, przysługuje mu prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem tej usługi?
Czy w związku ze zwrotem kosztów poniesionych przez Kontrahentów Wnioskodawcy mających charakter rozliczenia z tytułu rękojmi lub gwarancji Wnioskodawca postępuje prawidłowo uznając, iż rozliczenia z tytułu rękojmi i/lub gwarancji są objęte zakresem przedmiotowym ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności art. 8 ustawy o VAT (świadczenie usług) i czy Wnioskodawca prawidłowo postępuje w przypadku
Usługi nabywane przez Wnioskodawcę od E. (usługi w zakresie wdrażania Solvency II, usługi w zakresie rozwoju produktów ubezpieczeniowych, usługi aktuarialne, usługi informatyczne) nie będą zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy .
Czy w odniesieniu do zakupu energii elektryczne lub praw majątkowych wynikających z certyfikatów wytworzenia energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii od zagranicznych klientów (posiadających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej poza Polską) Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokonując samo naliczenia podatku VAT z tytułu tych transakcji?
Czy odpłatne nabycie od nierezydentów posiadających miejsce zamieszkania w Austrii udziałów w prawie użytkowania wieczystego gruntów: zabudowanego oraz niezabudowanego położonych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej można uznać za import usług ?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w kwocie odpowiadającej wysokości podatku należnego z tytułu importu usług w przypadku wykonywania wyłącznie czynności zwolnionych od podatku od towarów i usług?Czy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odszkodowanie za utratę wartości gruntu zajętego pod budowę rurociągu teleinformatycznego?