Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku, jest możliwa amortyzacja podatkowa części usługowej budynku oraz czy garaże, które są zakupione przez Spółkę, podlegają amortyzacji podatkowej.
Skutki podatkowe zbycia lokali mieszkalnych wybudowanych w ramach działalności gospodarczej.
1. Czy dla ustalenia, czy Spółka za rok 2021 jest spółką nieruchomościową w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 35 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sumie wartości rynkowej aktywów powinna uwzględniać zarówno wartość nieruchomości wykazanych jako inwestycje w nieruchomości, środki trwałe, towary jak również ujęte jako produkcja w toku (gdzie nieruchomość stanowi element kosztu wytworzenia
Czy właściwym postępowaniem jest ujęcie gruntu w ewidencji środków trwałych i potraktowanie go jako odrębny środek trwały, a w konsekwencji czy odsetki od kredytu na jego zakup ujmować w kosztach firmy? Czy środek trwały będzie kompletny i zdatny do użytkowania w momencie wybudowania na nim warsztatu samochodowego, a odsetki od kredytu zwiększać będą jego wartość początkową do momentu oddania go do
Czy wybierając opodatkowanie na zasadach ogólnych, Wnioskodawca może wprowadzić do ewidencji środków trwałych budynek mieszkalny nabyty w drodze spadku, od którego nie był zobowiązany zgodnie z przepisami odprowadzić podatku, a naliczone odpisy amortyzacyjne ujmować w kosztach uzyskania przychodu?Czy z uwagi na fakt, że budynek został wybudowany ponad 60 lat temu i zamieszkiwany był przez Wnioskodawcę
1) Czy przyszła transakcja sprzedaży pawilonu handlowo-usługowego będzie opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 19 % ? 2) Czy kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży będzie cena zakupu dokonana w momencie zakupu przedmiotowego pawilonu tj. 1980 roku czy też wartość według wyceny przyjętej w akcie notarialnym z września 2013 roku ? 3). Czy zakupiony w 1980 roku
1. Z jaką datą Wnioskodawca powinien wprowadzić do ewidencji środków trwałych nową maszynę poligraficzną?2. W jaki sposób powinna być określona wartość początkowa nowej maszyny poligraficznej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Wnioskodawcę?3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać odpisów amortyzacyjnych od nowej maszyny poligraficznej otrzymanej wskutek reklamacji?
uznanie za inwestycję w obcym środku trwałym wydatków związanych z wybudowaniem pawilonu na dzierżawionym gruncie
Czy przychód ze sprzedaży gruntu, na którym posadowiony był budynek użytkowy, wykorzystywany w działalności gospodarczej (nieujęty w ewidencji środków trwałych), który przed sprzedażą zostanie zburzony jest przychodem z działalności gospodarczej na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w celu ustalenia jednostkowych wartości początkowych wszystkich nabytych obiektów w ramach nabytej nieruchomości Wnioskodawca ma możliwość dokonania wyceny we własnym zakresie lub w formie wyceny rzeczoznawcy, tak aby łączna wartość tych składników majątku równała się cenie określonej w akcie notarialnym, pomniejszonej o skonkretyzowaną w akcie cenę gruntu?
1. Czy odsetki od zaciągniętego kredytu na zakup gruntu, zapłacone po wprowadzeniu gruntu do ewidencji środków trwałych firmy, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości? 2. Czy istnieje możliwość ujęcia odsetek od kredytu na zakup gruntu jako koszty uzyskania przychodów przed zakończeniem inwestycji (budowa przedszkola)?
Czy w przypadku sprzedaży całej nieruchomości otrzymanej w drodze darowizny (nieruchomość gruntowa, budynek usługowy, warsztat lakierniczy) niezamortyzowana wartość może zostać zaliczona jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu w momencie sprzedaży?
1. Jak należy ustalić w momencie przyjęcia do używania wartość początkową Nieruchomości stanowiących środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, otrzymanych w ramach aportu przedsiębiorstwa lub ZCP, niewprowadzonych na moment aportu do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Zbywcy, w sytuacji gdy Spółka po otrzymaniu wkładu niepieniężnego w formie przedsiębiorstwa
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wysokości kosztu uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez Spółkę Nieruchomości.
Czy wydatek na zainstalowanie instalacji gazowej w samochodzie będącym środkiem trwałym stanowi bezpośrednio koszt uzyskania przychodów i można go zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w wysokości 3.000 zł za miesiąc czerwiec 2011 r.?
Stanowisko Wnioskodawcy że dla celów amortyzacji podatkowej lokale zostały prawidłowo wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych spółki po wartości, w jakiej zostały wycenione w operacie szacunkowym, bez wydzielenia wartości wieczystego użytkowania z wartości danego lokalu jest nieprawidłowe. Pomimo, że Wnioskodawca będzie rozpoznawał koszt uzyskania przychodu
Ustalenie wartości początkowej wkładu niepieniężnego wniesionego do spółki cywilnej.
W jaki sposób należy ustalić w księgach spółki komandytowej wartość początkową Nieruchomości wniesionych przez Spółkę jako wkład niepieniężny do spółki komandytowej?
Jak należy określić wartość początkową gruntu dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?
Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowe ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?
Obowiązek wprowadzenia do ewidencji środków trwałych gruntu, na którym został wybudowany pawilon handlowo-usługowych wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej, sposób ustalenia jego wartości początkowej oraz skutki podatkowe jego sprzedaży.