Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z budową - w przypadku aportu budowli do spółki oraz braku obowiązku korekty odliczenia podatku naliczonego w przypadku zaniechania inwestycji.
Celem zwolnienia z akcyzy o którym mowa w art. 30 ust. 7a pkt 4 ustawy jest wsparcie dla danego podmiotu w ściśle określonym zakresie. Mowa jest w nim wyłącznie o pewnym ściśle określonym wycinku produkcji, w którym dochodzi do przemiany fizykochemicznej minerałów. Zwolnieniu podlegać może wyłącznie ta część energii elektrycznej, która jest bezpośrednio wykorzystana przy takiej obróbce minerałów, w
Uznanie Kotłowni za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, spełniającą przesłanki do uznania jej za zakład energochłonny oraz możliwości nabycia w zwolnieniu od akcyzy wyrobów gazowych.
Spełnienie przez Państwa Spółkę warunku określonego w art. 145e ust. 1 pkt 1) ustawy, warunkujący m.in. opodatkowanie VAT dostaw mediów na zasadach mechanizmu odwrotnego obciążenia, w sytuacji, gdy przeważająca część ogółu nabywanej przez Spółkę energii elektrycznej lub gazu (a nie z danego kontraktu/umowy) wykorzystywana jest przez Spółkę do realizacji przez nią podstawowej działalności produkcyjnej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wydatków poniesionych na budowę otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego GT 1 – w przypadku aportu budowli do spółki komunalnej – oraz brak obowiązku korekty dokonanego odliczenia podatku w przypadku negatywnego wyniku przedsięwzięcia i zaniechania inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub części z tytułu nabycia towarów i usług związanych z wykonaniem otworu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji polegającej na budowie odwiertu geotermalnego – Etap I: wykonanie pierwszego odwiertu oraz przeprowadzenie szczegółowych badań fizykochemicznych pozyskanej wody termalnej.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych w budynkach mieszkańców, określenie podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz opodatkowanie dotacji.
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania dla czynności najmu lokali mieszkalnych i odsprzedaży energii cieplnej
Uznanie wnioskodawcy za finalnego nabywcę gazowego, opodatkowanie wytwarzanego biogazu oraz obowiązki ewidencyjnych w tym zakresie.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu pn.: Kolektory słoneczne w Gminie A I oraz stawki podatku jaką powinny być opodatkowane otrzymane przez Gminę wpłaty mieszkańców z tytułu wkładu własnego w ramach planowanej inwestycji.
Najem lokali mieszkalnych i związane z nimi tzw. media, należy uważać za odrębne i niezależne świadczenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku do opłat za lokale mieszkalne naliczanych przez Spółdzielnię dla osób zajmujących te lokale mieszkalne bez tytułu prawnego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla opłat czynszowych wnoszonych przez najemców lokali mieszkalnych.
ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie jednostki poświadczonej redukcji emisji (CER) oraz jednostki redukcji emisji (ERU)
Czy Wspólnota z tytułu dofinansowania otrzymanego od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej słusznie odprowadziła podatek dochodowy od osób prawnych?
Opodatkowania dzierżawy gospodarstwa rolnego na cele rolnicze uprawa wierzby energetycznej, topoli energetycznej i innych zasadzeń, które następnie przerabiane są przez dzierżawcę na tzw. pallety lub brykiety wykorzystywane w energetyce jako opał.
W jakim momencie Spółka ma prawo uznać koszty nabycia jednostek poświadczonej redukcji emisji CER/ERU za koszty uzyskania przychodów?
Czy uzyskany przez Wspólnotę Mieszkaniową dochód w wysokości 26.000 zł z tytułu jednorazowego wynagrodzenia za ustanowienie na rzecz S.A. na czas nieograniczony prawa rzeczowego ograniczonego, w postaci służebności przesyłu obciążającego nieruchomość, który zostaje przeznaczony w całości na wydatki związane z utrzymaniem części wspólnych budynku, jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych
Czy dochody spółdzielni uzyskane z zaliczek wpłacanych przez właścicieli lokali za energię cieplną można uznać za dochody uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz zwolnienie ich, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?