Uznanie aportu autobusów za czynność podlegającą opodatkowaniu według właściwej stawki. Podstawa opodatkowania dla aportu autobusów.
Nieopodatkowanie podatkiem VAT udostępniania autobusów na podstawie umowy użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT opłat otrzymanych przez Gminę od przewoźników za korzystanie z przystanków autobusowych oraz dokumentowanie ww. czynności.
Gmina ma możliwość odliczenia w całości podatku VAT naliczonego przy zakupie autobusu wraz z ładowarką dla przewozu mieszkańców.
Podatek od towarów i usług w zakresie: uznania świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki usługi odpłatnego udostępniania autobusów na podstawie umów dzierżawy za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku oraz prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na zakup autobusów.
Uznanie aportu nowego taboru autobusowego do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego od zakupionego taboru autobusowego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na zakup autobusu szkolnego.
Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego w związku z budową/przebudową przystanków autobusowych, zatok autobusowych i wiat przystankowych.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z wydatków poniesionych w związku z nabyciem autobusów zeroemisyjnych.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT związanego z realizacją zadania.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację inwestycji.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia dwóch nowych autobusów elektrycznych, które będą przedmiotem dzierżawy.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na realizację zadań własnych organizatora z przeznaczeniem na pokrycie części deficytu linii komunikacyjnych.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. „(…)”.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
w zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją przedsięwzięcia
Odliczenie/brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem
opodatkowanie i sposób udokumentowania transakcji sprzedaży autobusu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania – zakup autobusu elektrycznego.