Obowiązek wystawienia faktury dokumentującej dostawę towaru w związku z przejęciem przez zastawnika na własność przedmiotu zastawu.
Korekta deklaracji w związku ze zbyciem pojazdów (zastaw rejestrowy).
Opodatkowanie VAT czynności przejęcia przedmiotu zastawu oraz obowiązku wystawienia faktury.
Warunki zastosowania przez płatnika zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 updop w odniesieniu do dywidend (zaliczek na dywidendy) wypłacanych w formie pieniężnej lub w drodze potrącenia wzajemnych należności udziałowcowi duńskiemu, na którego udziałach ustanowiono zastaw zwykły i zastaw rejestrowy.
1. Czy w przypadku, gdy wierzyciel tj. BLeasing Sp. z o.o. dokonał zaspokojenia z przedmiotów zastawu rejestrowego poprzez przejęcie prawa własności po ogłoszeniu upadłości dłużnika, syndyk masy upadłości obowiązany jest wystawić fakturę VAT? 2. Czy w sytuacji obowiązku wystawienia przez syndyka masy upadłości faktury VAT w wyżej opisanym przypadku, wierzyciel obowiązany jest uiścić do masy upadłości
Wnioskodawca miał obowiązek wystawienia faktury dokumentującej dokonanie odpłatnej dostawy towaru nie później niż 7. dnia od dnia wydania towaru -przejęcia samochodów przez firmę I.
Czy wynagrodzenie wypłacone prezesowi i jednocześnie głównemu akcjonariuszowi Wnioskodawcy oraz jego małżonce z tytułu poręczenia wekslowego oraz zastawu na własnych akcjach w celu zabezpieczenia kredytu bankowego oraz zobowiązań z tytułu faktoringu stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust 1 ustawy z dnia 15 lutego1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wydanie wierzycielowi (zastawnikowi) przedmiotu zastawu w postaci przeniesienia praw autorskich do oprogramowania stanowi świadczenie usług, które na mocy art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki podstawowej 23%. i winno być udokumentowane poprzez wystawienie faktury VAT przez świadczącego usługę (Wnioskodawcę).