Możliwość rozliczenia dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych według skali za lata 2023-2024.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Usługi kształcenia w zakresie psychoterapii nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.
Możliwość ponownej zmiany formy opodatkowania za 2022 rok z zasad ogólnych na podatek liniowy.
Zmiana formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Złożenie deklaracji PIT-36L uniemożliwia zmianę formy opodatkowanie dochodów (przychodów) na zasady ogólne (skalę podatkową).
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych świadczonych dla dla fizjoterapeutów, pielęgniarzy/pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy, farmaceutów, diagnostów i felczerów oraz zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych prowadzonych dla naturopatów, osteopatów, chiropraktyków, bioenergoterapeutów, biomasażystów, akupunkturzystów, radiestetów i techników
Przychód z tytułu nadwykonań (świadczeń wykonanych ponad limity wynikające z zawartej umowy z NFZ, wykazywanych w sprawozdaniach dla NFZ jako świadczenia nieratujące życia lub zdrowia), powstaje na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania przez Państwa zapłaty od NFZ za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usług.
Świadczenie usług przekwalifikowania zawodowego nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie przychodów z działalności gospodarczej-zmiana formy opodatkowania.
W zakresie ustalenia właściwej stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy w przypadku Wnioskodawcy - najmu prywatnego 7 lokali użytkowych ma On prawo: - zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 3 i 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych wybrać najem jako oddzielne źródło przychodów, poza działalnością gospodarczą; - zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
1. [Odnośnie stosowania zasady FIFO] Czy w przypadku zbywania aktywów (udziałów) dla celów ustalenia kosztów można przyjmować, że w pierwszej kolejności sprzedawane są aktywa najwcześniej nabyte i konsekwentnie do tego ustalać koszty podatkowe? 2. [Odnośnie zasad ustalania dochodu ze zbycia aktywów] Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, gdy Wnioskodawca dokona odpłatnego zbycia udziałów Spółki