W zakresie ustalenia, czy: - wartość Dofinansowania otrzymana przez Spółkę na pokrycie Wynagrodzeń nie będzie stanowiła przychodu Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 6a updop, - wartość Dofinansowania będzie stanowić przychód Spółki zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie z art. 17 ust. 1 pkt 34 updop.
Wynagrodzenie za pracę wypłacane członkom zarządu Fundacji, którzy są jednocześnie fundatorami i beneficjentami Fundacji, na podstawie umów o pracę nie będzie stanowiło świadczenia w postaci ukrytych zysków, o którym mowa w art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
1. Czy w związku z Podziałem po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniony do wykazania jako kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16a-16m Ustawy o CIT, dotyczących składników majątkowych wchodzących w skład wydzielanego ZCP za miesiąc Podziału. 3. Czy Spółka Przejmująca
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Finlandii.
1. Czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace opisane w stanie faktycznym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT; 2. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia, począwszy od 2020 r., od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów (jako kosztów kwalifikowanych) poniesionych na Wydatki Pracownicze i Składki, opisanych w pkt I - w wysokości
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
określenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne (w części finansowanej przez płatnika) oraz składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych od wynagrodzeń za miesiąc marzec wynikających z umów o pracę i umów cywilnoprawnych
Nie można uznać, iż to pracownicy bezpośrednio realizowali cel programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy. Wykonywali oni jedynie określone czynności (pracę) w związku z programem realizowanym przez inny podmiot (Wnioskodawcę). Taką zaś sytuację ustawodawca wprost wyłączył ze zwolnienia, w końcowej części art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowiąc, iż nie
Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód finansowany ze środków pomocowych Funduszu Spójności (83%) nie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji dochody te podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na ogólnych zasadach.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia za pracę współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Od jakiej daty w przypadku dalszego wypłacania wynagrodzeń do 10 dnia po danym miesiącu Spółka będzie miała prawo zaliczenia wynagrodzeń należnych oraz należnych od płatnika składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do kosztów uzyskania przychodu?
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawcę w części finansowanej z Funduszu Spójności (83%) będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
dotyczy wynagrodzenia za pracę przy realizacji projektu "Ośrodki przedszkolne - szansa na dobry start", w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
Pytanie dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych dochodu uzyskanego z wynagrodzenia wypłacanego w ramach Programu Operacyjnego - Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL dla Polski 2004-2006.
dotyczy wynagrodzenia za pracę przy realizacji projektu "Możemy Więcej - Partnerstwo na rzecz spółdzielni socjalnych", w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL dla Polski 2004-2006, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
Czy wynagrodzenia wypłacane ze środków uzyskanych w ramach programu unijnego SPOT korzsytają ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof?
czy kwoty wypłaconych wynagrodzeń oraz kwoty składek finansowanych zarówno przez pracownika, jak i przez pracodawcę opłaconych do ZUS w miesiącu następnym , a dotyczące wypłaconych wynagrodzeń stanowią koszt uzyskania przychodów w miesiącu dokonywania wypłat wynagrodzeń?.
Zwracamy się z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie dochodów uzyskanych ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej:-Program PHARE 2002-Koordynacja działań instytucji rynku pracy,-Program PHARE 2002-Rozwój umiejętności zarzadzania Europejskim Funduszem Społecznym.Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej podpisało umowy o udzielenie dotacji z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości
Prowadzę działalność gospodarczą i w 2003 r. zatrudniałam w firmie pracowników na podstawie umów o pracę. Z powodu ciężkiej sytuacji finansowej w jakiej się znalazłam w drugiej połowie roku nie wypłaciłam części należnych pracownikom wynagrodzeń. Listy płac z zarachowaną kwotą wynagrodzeń były sporządzane na bieżąco, jednakże pracownicy, którzy nie odebrali do dzisiaj należnego im wynagrodzenia nie