Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.
Zwolnienie z podatku VAT czynności świadczonych na rzecz wspólnot mieszkaniowych dotyczących będących w ich posiadaniu budynków mieszkalnych oraz prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony.
Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Uznania czynności wykonywanych przez Wspólnotę na podstawie Porozumienia za podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jak również, że wynagrodzenie Wspólnoty wynikające z Porozumienia powinno być wliczone do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ustawy o VAT, a także zobowiązania tej Wspólnoty do naliczenia podatku VAT z tytułu wykonania ww. czynności. Uprawnienia Dewelopera do
Dotyczy opodatkowania rozliczeń kosztów zarządu nieruchomością wspólną.
Czy przychód Wspólnoty z tytułu opisanej Transakcji, w tym w zakresie otrzymanej przez Wspólnotę zaliczki, będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Opodatkowane zwrotu środków z funduszu remontowego Wspólnoty Mieszkaniowej.
Dotyczy opodatkowania rozliczeń kosztów zarządu nieruchomością wspólną (eksploatacja), opodatkowania rozliczeń kosztów funduszu remontowego oraz opodatkowania rozliczeń opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Czy przekazanie przez Spółdzielnię niewykorzystanych środków funduszu remontowego na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej (dokonanie przelewu środków na rachunek bankowy Wspólnoty) powoduje po stronie Spółdzielni obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych i ujęcia tego faktu w zeznaniu CIT-8 (zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu /poniesionej straty/ i należnego podatku dochodowego od osób
w zakresie ustalenia: - czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej nieruchomości, dochody zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie mediów uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzących w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią dochód Wspólnoty podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe, - czy
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działek i udokumentowanie transakcji fakturą VAT.
Wnioskodawca nie będzie uprawniony do skorzystania z „ulgi na złe długi”
W zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dochodu pochodzącego z tytułu ustanowienia odpłatnej służebności gruntowej.
w zakresie ustalenia, czy wspólnota jako podatnik może skorzystać ze zwolnienia podatkowego z tytułu dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi na podstawie w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących przychodów uzyskanych z wpłat wnoszonych przez właścicieli lokali użytkowych na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną.
Brak możliwości zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 otrzymanych przez Wspólnotę zaliczek na fundusz remontowy oraz eksploatacyjny wpłaconych przez właściciela lokali użytkowych.
w zakresie ustalenia czy Wspólnota Mieszkaniowa miała obowiązek ustalenia i odprowadzenia podatku dochodowego od osób prawnych za 2016 r. od kwot nadwyżek zaliczek wpłacanych przez właścicieli lokali użytkowych na fundusz eksploatacyjny i remontowy Wspólnoty nad kosztami sfinansowanymi z tych funduszy.
Wydatek poniesiony na remont dachu budynku należącego do wspólnoty mieszkaniowej jako koszt odpłatnego zbycia lokalu Wnioskodawcy.
Refakturowanie na rzecz najemcy kosztów mediów oraz innych kosztów dotyczących utrzymania lokali oraz części wspólnej nieruchomości.
W zakresie uznania zaliczek pobieranych od właścicieli lokali użytkowych na rzecz kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej oraz opłat na fundusz remontowy jako dochodu z gospodarki zasobami mieszkaniowym.