Wniesienie Akcji na pokrycie funduszu założycielskiego Fundacji rodzinnej lub w formie darowizny na jej pozostały majątek nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie, czy wniesienie przez Fundację udziałów w Spółce amerykańskiej w formie wkładu niepieniężnego do prostej spółki akcyjnej będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Fundacji na podstawie art. 24r ust. 1 ustawy o CIT lub art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
W analizowanej sprawie to Państwo są podmiotem, który będzie dokonywał czynności opodatkowanych podatkiem VAT - odpłatnego świadczenia usług na rzecz kontrahentów. W konsekwencji, to Państwo będą mieli obowiązek wystawienia faktur z tytułu wykonanych usług najmu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Wniesienie mienia, stanowiącego przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55(1) Kodeksu cywilnego, do Fundacji rodzinnej na pokrycie funduszu założycielskiego nie spowoduje po Pana stronie konieczności dokonywania korekty podatku, o której mowa w art. 91 ust. 1 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie miał zastosowanie, wyłączając tym samym możliwość zastosowania przez Spółkę Po Przekształceniu opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek; czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c lub pkt 6 lit. b ustawy o CIT, wyłączając tym samym czasowo
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Uznanie wniesienia aportem nieruchomości do Spółki w zamian za udziały za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, a także w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania i sposobu dokumentowania tej transakcji.
Skutki podatkowe wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności na pokrycie kapitału zakładowego Spółki francuskiej.
skutki podatkowe wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności na pokrycie kapitału zakładowego Spółki francuskiej
Skutki podatkowe wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności na pokrycie kapitału zakładowego Spółki francuskiej.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności na pokrycie kapitału zakładowego Spółki francuskiej.
W zakresie prawidłowości korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
Prawidłowe korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
W zakresie prawidłowości korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
w zakresie ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci praw do znaku towarowego do spółki komandytowo-akcyjnej oraz trybu skorygowania rozliczenia podatku wynikającego z faktury aportowej
Określenie podstawy opodatkowania w momencie wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki 2, tj. w 2013 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania aportu udziałów w nieruchomościach niezabudowanych i nieruchomości zabudowanej za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i udokumentowaną fakturą oraz określenia podstawy opodatkowania wnoszonego aportu.
Czy wartość podatku VAT, zapłacona Spółce przez A Sp. z o.o. nie będzie stanowiła przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) - Czy podzielenie transakcji na dwie odrębne operacje będzie miało wpływ na jej skutki podatkowe, opisane w powyższym pytaniu? (pytanie oznaczone we wniosku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej oraz skutków podatkowych wynikających z otrzymania od spółki kapitałowej środków pieniężnych stanowiących równowartość należnego podatku od towarów i usług.