Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania tłumaczeń pisemnych i ustnych wykonywanych przez tłumacza przysięgłego na rzecz organów administracji publicznej.
Podatnik w 2005 r. rozpoczął działalność gospodarczą, która zgodnie z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz z zaświadczeniem o numerze identyfikacyjnym REGON, polega na badaniu rynku i opinii publicznej, zarządzaniu i kierowaniu w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej jak również związaną z tłumaczeniami i usługami sekretarskimi. Do dnia złożenia niniejszego wniosku
Podatnik zwrócił się do organu podatkowego w sprawie wystawiania fakrur wewnętrznych oraz wystawiania faktur VAT dla podmiotu krajowego , który nie dokonał czynności rejestracyjnych dla potrzeb podatku od towarów i usług.
W jaki sposób należy rozliczać sprzedaż usług tłumaczenia, dokonywną przez internet na rzecz zagranicznych kontrahentów?
Polski podatnik wykonuje usługi tłumaczeń na rzecz organizacji utworzonej przez Komisję Europejską, która korzysta ze zwolnienia od podatku od wartości dodanej. Jej NIP nie jest poprzedzony kodem kraju, w którym ma siedzibę. Czy usługa tłumaczenia winna być opodatkowana w kraju, w którym nabywca usługi posiada siedzibę?
PYTANIE Nr 1:Czy podatnik jest przedmiotowo zwolniony z obowiązku naliczania i odprowadzania podatku VAT w Polsce, jeśli sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi elektroniczne nabywcy mającemu siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terytorium Wspólnoty, poza terytorium Polski? Czy ma obowiązek naliczania i odprowadzania podatku VAT w kraju UE, w którym sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług usługi w zakresie tłumaczeń PKWiU 74.83, badania rynku PKWiU 74.13 oraz pośrednictwa świadczone na rzecz podatnika mającego siedzibę w innym niż Rzeczypospolita Polska kraju członkowskim Wspólnoty Europejskiej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?